Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Hatchback

bolo1956, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo II Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak do tej pory,ani razu nie zawiódł,pracuje jak serce Justyny Kowalczyk...pod górkę...jeszcze lepiej :)
Układ elektryczny : pilnujcie przewodów pod pokrywą silnika,ich mocowania..aby sie nie przegrzały
Układ hamulcowy : często kontolować stan (sprawdzam co 1000 km) z uwagi na wiek auta
Silnik : lać tylko olej Motocraftu orginalny Forda.
Powiem tak:...lać i jechać,samochód rodzinny,na dwoje w sam raz,można zabrać dużo bagażu,narty na dach,lub rowerki.Ponieważ oboje z żoną lubimy turystykę i urlopy pod namiotem,nasz mondek nadaje sie do tego doskonale.Wygoda kierowcy i pasażera doskonała.A, że od czasu do czasu trzeba coś naprawić drobnego,cóż wiek ma swoje prawa.
fenomenalnie (10),jeszcze mnie nie zawiódł,od około 2 miesięcy lekko szarpał na 1 i 2 biegu,po wymianie świec (były Boscha) na platynowe Motocraft,oraz nowe okablowanie...chodzi jak szwajcarski zegarek :)
podczas wrzucania 2-ki są małe problemy,trzeba to robić dokładnie (potrafi wyskoczyć)..wówczas zgrzyt..!!!w najbliższym czasie naprawa :)
prowadzi się jak "panna młoda do łóżka w noc poślubną" w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)
spoglądając w lewo.. słupek pomiędzy przednią szybą a szybą drzwi zasłania widok i trzeba uważać na nadjezdżające pojazdy,lub pieszych
jeszcze napiszę
Oj ciepełko jest o/k,a nawet ogrzewa mi tyłek (choć tego nie używam)bo nie wskazane dla "młodych" plemników :),ponadto ogrzewana przednia i tylna szyba,klimatyzacja bez zarzytu...(choć na lato już muszę uzupełnić czynnik)
razem z żonką mamy luzu w nadmiarze,chociaż z uwagi na mój wzrost (199) osoba siadająca za mną,ma troszke problemów :)
zależy od ogumienia,na zimówkach dodaję fonii radyjka na plus,na letnich ciszej :).Z uwagi na jego latka trochę skrzypi na wybojach,siła hałasu łączy się z nawierzchnią po której jedziemy i ogumieniem :)
Korzystanie z samochodu w Warszawie musi wiązać się ze zwiększonym zużyciem paliwa,korki,ciągłe remonty,dziury jak w serze.Natomiast na dobrej trasie...cudo :) Serwisowany w Autoryzowanym Ser.Forda na Bielanach...drogo,ale porządnie,zawsze znajdą czas na szybki przegląd,dopompowanie opon,czy zwyklą poradę. Oczywiście mam prywatnego "lekarza",warto jeśli chodzi o szybką receptę w niedzielę :)
Ponieważ kupiony od pierwszego właściciela,po bardzo atrakcyjnej cenie,jak pomyślę ile dałem...padam że śmiechu...grosze :)
mam zastrzeżenia do zawieszenia,trochę niskie :(
elektryka,zawodzi chyba ze starości {ostatnio "padły" mi światła pozycyjne i oświetlenie tablicy rozdzielczej,sprawdzałem bezpieczniki...o/k,chyba coś z przełacznikiem...szybko naprawić muszę :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

8,3