Lista ocen Ford Mondeo II Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 (38) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba_Lodz
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Moje mondeo ma 285tys i jeździ. Pare koników na pewno juz gdzies odbiegło wiec przy tej masie i zasilaniu gazem auto jest mułowate. Aby sprawnie sie przemieszczać musze mieć pedał gazu w podłodze niemal cały czas. Jeżdze po mieście ok 100-150km dziennie wiec musze sie spieszyć a spalanie bez wiekszych problemow przekracza 15l LPG. Mam auto od poł roku i zblizam sie do 15tys km i nigdy mnie nie zawiodło mimo juz duzego przebiegu!!Silnik troszke...
~Bolek_kapitalista
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Mam Kombi z silnikiem 1.8 benzyna i tyko 115 KM - rewelacja, nigdy mi tak sobie nie zgasnął, równa praca na niskich obrotach, jak masz ciężką nogę, to na światłach jesteś pierwszy (fabrycznie 11.5 s do 100), ale musisz przygazować; wyprzedzanie zawalidróg bezproblemowe; nie chleje oleju (niechcący przejechałem 25 tys. bez zaglądania na wskaźnik oleju - ledwie minimum czyli w normie); -30 st. na zewnątrz i zapala za pierwszym razem; najpierw...
~therunner@o2.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik pracuje równiutko i co najważniejsze bardzo cicho do 3 tys. obrotów. Powyżej tej granicy włącza się fajny dźwięk 16 zaworów. Natomiast jeśli chodzi o elastyczność to jest nie za wesoło. 1.8 116 KM to jest absolutne minimum na taką gablotę. Do 3-3,5 tys. obrotów nie chce w ogóle iść, natomiast powyżej 4 tys. ładnie wrzuca w fotel. Z silniczniem nie ma żadnych problemów, jeździ cały czas na fordowskim syntetyku, silniczek suchutki.
~yaro33
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
silnik to jest największy atut autka,pracuje równomiernie,w miarę cicho ale bez zbytnio wysokich obrotów,elestyczny,dobry moment obrotowy,ciągle na oleju w pełni syntetycznym ,a ma już prawie 200 tys.km,nie pobiera oleju,nie graja panewki na duzych mrozach ,co szzcególnie jest zjawiskiem nie rzadkim.Ogólnie udana jednostka napędowa i jeszcze długo posłuzy bez nadmiernych kosztów dodatkowych
~piter
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
+spokojna praca, pasująca do limuzyny i w trasy +ładna, czysta, sucha praca silnika, bez przygód -w połączeniu z automatem bardzo mało dynamiczny -niereformowalne spalanie, niezależnie od stylu jazdy nie udało mi się wyjść poza przedział 9,8-13,1 -pomimo 115KM nie czuć mocy, nawet biorąc pod uwagę masę samochodu (almera z tą mocą była jak rakieta w porównaniu do mondka)
~MAT-EK
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik to mocna strona Mondeo. Mimo, że auto jest ogromne, silnik 115KM to spalnie jest niewielkie. 1.8 16V chodzi równo i cicho jak pszczółka, z pod maski nigdy nie słychać jakiś denerwujących dzwięków. Naprawde ten silnik jest wart uwagi, dużo lepszy od 1.6!!! Nie maiłem żadnych problemów z tym motorem. Jeśli \"benzyniak\" to tylko ten silniczek.
~Wojtek
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Silnik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ( poza spalaniem - ale o tym za chwilę). Cichy, dynamiczny i nawet mój mechanik który teraz dostał w swoje łapki już trzeciego zakupionego przeze mnie Forda na silniczek cmoka, mówiąc że jak auto za kilka lat zgnije i ulegnie biodegradacji, to silnik dalej będzie na chodzie ))
~zdziś
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rewelacyjny silnik. Ktoś mówił, że będzie brał olej. Zrobiłem 5tys km. i nawet kropelki nie widzę. Stan oleju - wzorowy. Silnik po długiej trasie nawet z bliska nie pachnie olejem, co widziałem już w różnych Vectrach i Volkswagenach. SILNIK REWELACJA! Uwaga! spokojnie podciągnie do 220km/h. Piątka szalenie elastyczna!
~ko_wal25
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Pracuje równo i w miarę cicho, elastyczność jest wystarczająca ale wyraźnie spada po włączeniu klimatyzacji - optymalna wesja silnikowa to 2.0 16V.- pali nie wiele wiecej albo i tyle samo a mocy jest pod dostatkiem. Niezawodny jest zarówno silnik jak i jego osprzęt.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
10,2
~Robert
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Nedza pod gorki trzeba redukowac,niski moment,co oni zrobili ze wzorcowym silnikiem 2.0 DOHC 8V nie ma co sie rownac stara sierra zamiata kazde mondeo.To nie jest juz ford.Sierra 2.0 to byla fajna zrywna fura,mondeo jest powolne nawet 2.0.
Ford Mondeo II Kombi