Lista ocen Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1996-2001 (58) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marshall
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Nawiew jest trochę głośny, coś stale bzyczy. Ale w odróżnieniu od Astry z 1991 r., którą jeździłem wcześniej, jest rewelacja. Szyby nie parują, a jeśli już, to szybko para znika z szyb. Ponadto, klimatronik działa dość dobrze, choć klima mogłaby szybciej się schładzać. Gaz sprawdzałem wczoraj, mam jeszcze 80%. Ponadto, wada jest jedna klimatronika - stopniowanie jest co 1 stopień. Przydało by się co 0,5 stopnia. W lato bywa, że 18 stopni to za...
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak go kupiłem słabo grzał. Ale szybko się zorientowałem, że coś jest nie tak i wymieniłem termostat. Teraz po przejechaniu 5 km wieje gorące powietrze. Poza tym Jak się dobrze nagrzeje to nadmuch potrafi parzyć nawet przy maksymalnej prędkości nadmuchu. Z klimatyzacji trochę czuć grzybem ale ma w końcu 16 lat - na wiosnę przeczyszczę.
~zakochany w mondeo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Wentylacja jest, ogrzewanie jest. I praktycznie tylko tyle można powiedzieć. Zaparowane szyby to standart, ciepło w kabinie przy mrozie to życzenie. Jedyny ratunek to klima na zaparowane szyby. Ale w zimę klima przy kiepskim grzaniu to w sumie rzaden luksus. Hahaha. W lato klima daje radę tylko do przednich foteli.
~mat13
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
W lato klima jest po prostu cudnym wynalazkiem.. Jeśli zrobimy przegląd klimatyzacji, to będzie chłodziła autko w mgnieniu oka.. Szkoda tylko, że nie ma nawiewów na tylnych pasażerów, ale i bez tego nie narzekają na gorąco podczas upałów..
~Tomek HH
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Przy zimnym silniku i temperaturze około 0 to tak po 5-6 minutach jazdy zaczyna dmuchać ciepłe powietrze. Jak już zacznie to może być bardzo gorąco. U mnie podgrzewane dodatkowo fotele. Latem klima lub otwarte okno i szybko robi się przyjemniej:)
~Diablo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Bez problemów ! Grzeje jak głupi (przynajmniej u mnie) strasznie ciepło nawet jak włącze nawiew na pierwszy stopien ;) Ogólnie to chodzi jak ma chodzić Jest zimno to grzeje jak jest ciepło to chłodzi :)
~Mowad
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
O ile klimatyzacja jest sprawna to nie ma problemu z wychłodzeniem wnętrza, ogrzewanie trwa chwilę, ale to raczej z powodu dłuższenia nagrzewania się silnika diesla.
~Arasssss
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ogrzewanie nie najgorsze. Szkoda ze w zime nie leci bardzo gorace powietrze jak to w pasacie B5 np. u mojego kumpla...mozna sie rozbierac do gaci w zime...leci bardzo cieple powietrze.
~mysiak20
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
troszeczke paruja szybki,no ale na takiej przestszeni to nic dziwnego:)dosc szybko rozgrzewa sie i powoduje ze podczas jeazdy nie zgrzytam zebami w nawet spore mrozy.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
7,6
~MK_gw
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Dość szybko się nagrzewa powietrze - nei ma większych problemów. Niefortunnie nawiew leci prosto w twarz - liepiej zimą nosić czapkę w aucie, zanim się rozgrzeja porządnie
Ford Mondeo II Kombi