Lista ocen Ford Mondeo II (447) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 621 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marek
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
może dlatego że to mój pierwszy samochód z klimą a poprzedni był niezbyt szczelny ale w lecie klima (manualna) nadmuch na 1 bieg i podrużowało się na długich trasach super. w zimie bardzo!!! szybko robi się cieplutko. mały minus za parowanie szyb i nadmuch na boczne szyby nie da się tak skierować jak trzeba ale ten i tak mało paruje, mazda to była istna sauna.
~baranowskileszek@gmail.com
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Klima w lato daje radę,ale na początku nieprzyjemnie z niej pachnie, chyba należy się jej odgrzybianie.Ogrzewanie działa bardzo dobrze,już po kilku minutach jest przyjemne ciepełko.No i oczywiście bolączka mondeo-parujące szyby,jednak sprawna klima przychodzi z pomocą.Konstruktorzy to wiedzieli,więc włączając nawiew na same szyby automatycznie włącza się klima
~Folek
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
ogólnie podczas jazdy w 1-2 osoby wszystko gra. Wentylator jest cichy i nie przeszkadza, Klimatyzacja nawet manualna działa wyśmienicie. problem może powstac jak w aucie jedzie 5 osób, w zimie, lub w deszczu. Tylne szyby często pozostają wtedy nieodpa ne, w zimie ogrzewanie gra, ale w lecie na manualnej klimie ciężko dogodzic zarówno tym z przodu i z tyłu.
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja daje radę, natomiast jest bardzo podatna moim zdaniem na zabrudzenia i zanieczyszczenia, głównie chodzi zagrzybienie. Jeśli chcemy korzystać z klimatyzacji czystej i ze świeżym powietrzem, należy 2 razy do roku odgrzybić i wymienić filtr kabinowy. Duży plus za to, że auto dość szybko uzyskuje optymalną temperaturę cieczy.
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak go kupiłem słabo grzał. Ale szybko się zorientowałem, że coś jest nie tak i wymieniłem termostat. Teraz po przejechaniu 5 km wieje gorące powietrze. Poza tym Jak się dobrze nagrzeje to nadmuch potrafi parzyć nawet przy maksymalnej prędkości nadmuchu. Z klimatyzacji trochę czuć grzybem ale ma w końcu 16 lat - na wiosnę przeczyszczę.
~Lukaasz
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
W zimie po 10 minutach od odpalania dmucha już ciepłym powietrzem. Ja mam dodatkowo podgrzewaną przednią szybę - rewelacja, zwłaszcza jak ktoś trzyma autom na polu. W lecie klima owszem chłodzi, ale jak auto postoi na upale kilka godzin to już bawet klimy nie opłaca się włączać, bo auto jest nagrzane (dach, plastiki, siedzenia)że klimy się nie odczuwa.
~nyki@o2.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Do tej pory żaden mój samochód nie miał takiej wentylacji! Latem szybko schłodzi klimka, zimą szybciutko odszronią się szybki. Jeszcze nikt go nie przebił w tej kategorii. Same superlatywy. Trzeba tylko pamiętać, że klimę regularnie trzeba odgrzybiać i od czasu do czasu włączyć, nawet, jeśli nie bardzo jest potrzebna (bo inaczej czuć swąd).
~Peshet
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Z tym to akurat dobrze nie jest, nagrzewa się szybko, ale klimatyzacja ledwo chłodzi,nawet świeżo nabita. W wilgotne dni wszystkie boczne szyby niestety zaparowane, nie udało mi się dopasować nawiewu, żeby z tym sobie poradzić. 1/4 ogrzewania przedniej szyby nie działa(i to po mojej stronie:) - jak na ulicy w zimie stoi, to rozmraża się trochę dłużej
~zakochany w mondeo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Wentylacja jest, ogrzewanie jest. I praktycznie tylko tyle można powiedzieć. Zaparowane szyby to standart, ciepło w kabinie przy mrozie to życzenie. Jedyny ratunek to klima na zaparowane szyby. Ale w zimę klima przy kiepskim grzaniu to w sumie rzaden luksus. Hahaha. W lato klima daje radę tylko do przednich foteli.
~ByQ
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Klimatyzacja działa na 5, tak samo jak i grzanie. W zimie od momentu startu silnika do nagrzanego wnętrza samochodu mija max 5 minut - przy jeździe po zakorkowanym Wrocławiu i mrozie, auto oczywiście zmarznięte, bo niegarażowane. Co do chłodzenia, to klimatyzacja nie raz już mi zycie uratowała, działa doskonale - mimo że manualna.