Lista ocen Ford Mondeo II (447) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 621 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MicCor
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Podczas deszczu, zimy gdy zaparuje przednia szyba na nic zda się standardowy nawiew-nie ma opcji nawiewu tylko na przednią szybę bez włączenia klimatyzacji! Fakt, że po włączeniu klimatyzacji szyby są natychmiast czyste, ale nie zawsze człowiek chce wdychać suche powietrze z klimatyzacji.. Ogrzewanie w porządku.
~Wojtas
Hatchback 1.6 16V 95KM 70kW
...i tu pojawia się problem i nie wiem co postawić, ponieważ muszę wymienić fitr kabinowy, bo strasznie parują w deszczu i w wilgotne dni. Ogrzewanie spełnia swoją rolę + bajer w postaci podgrzewanej przedniej szyby...jak szyby przestaną parować po wymianie filtra to powinna tu być piąteczka
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
może to wina mojego modelu , ale trochę za często parują szyby ( filtr kabinowy wymieniam na bierząco).Poza tym z tyłu kiepski system nawiewu. Kiedy pasażerowi z przodu jest juz gorąco , ci z tyłu jeszcze marzną , podobnie jeśli chodzi o klimę.Ponadto wg. mnie system wentylacji pracuje zbyt głośno.
~sliwek_1989
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Latem chłodzi, zima grzeje. A w czasie oczekiwania na ciepelko z nawiewu, grzanie foteli wchodzi mocno. Mialem problem z samowlaczajacym sie nawiewem, mialo to zwiazek z elektryka i po wymianie owej problem zniknal. Wszelkie inne problemy z nia zwiazane rowniez.
~mstorun
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
w ostrą zimę ciepło się robi po ok 4 km, klimatyzacja wydajna, świetnie osusza szyby nawet w zimę, ale miała usterki - dziurki w przewodach alu - do spawania + przegniła chłodnica po 2 latach do wymiany + diagnoza + części i wymiana i nabicie - 800 zł po naprawie bez zarzutu.
~therunner@o2.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Nawet zimą ciepłe powietrze leci po 2-3 minutach jazdy. W Golfie TDI ciepło w kabinie robiło się po przejechaniu ponad 5 km, a tu proszę, ledwo wyjadę z garażu, zanim go zamknę to po chwili czuć już ciepły wiaterek. Na temat lata się nie wypowiadam bo mam nienabitą klimatyzację
~MAT-EK
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
SŁABO. Ciągle parujące szyby, bez względu czy jazda z klimą czy bez( bardzo irytujące), sam nie wiem czy to wina dmuchawy czy moja, że nie wymieniłem czegoś tam. Ale fakt jest faktem, że wentylacja nie należy do najlepszych. Ogrzewanie też przeciętne. Klima sprawna, daje rade.
~metalpriest
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Wersja z klimą ręczną bardzo dobrze. Szybko się nagrzewa i chłodzi też. Dostępne opcje regulacji wystarczają mi w zupełności. Mały minus za nawiewy bocznych szyb. Nawet przy 4. średnio skutecznie usuwają parę z szyb. Największy minus to brak zamkniętego obiegu.
~tomkar
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Ogrzewanie chodzi nieźle. Podoba mi się płynna regulacja nawiewu. Niestety w moim modelu pojawiły się problemy z klimą - nieszczelna sprężarka do regeneracji. Koszt naprawy i ładowania to około 700 pln, czyli jakieś 8% wartości auta. Z samym nawiewem też można jeździć:)
~Rafael
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Z ogrzewaniem niema najmniejszego problemu. po kilku minutach jazdy w środku jest ciepło, nawet gdy na dworze jest minus kilka stopni. Na tomiast można mieć zastrzeżenia do pracy układu klimatyzacji, gdyż w upalne dni bardzo długo chłodzi auto.(niestety to nie subaru)