Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

ChuckJack, 9 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniczek nie do zajechania, nie da się go przegrzać, pięknie się zbiera i pomimo upływu lat, jak się wciśnie pedał gazu do oporu czuję się moc, tak jak by nadal miał te 137 koni pod maską :)
Zawieszenie : Stuki w zawieszeniu, po wymianie zawieszenia z przodu na nowe spokój, święty :)
Autko śmiga bardzo dobrze, co prawda trzeba było w nim zrobić parę rzeczy, ale o tym napisze niżej. Bardzo dużo radości z jazdy, bardzo komfortowe i nie zawodne.
Silnik ma 18 lat, w zeszłym roku przy przebiegu 150000 był zrobiony rozrząd. ostatnio pod maską wrzuciłem trochę nowych części, m.in. Termostat nowy, chłodnica i chłodnica klimatyzacji, wiatraki klimatyzacji.
Działa bez zarzutów, gładko wchodzą wszystkie biegi, nie wybija ich. Wszystko jest ok.
W zeszłym roku na jesieni wymienione tulejki wachaczy, ostatnio wymieniłem całe przednie zawieszenie (amortyzatory, sprężyny wachacze, drążki stabilizatorów) i tulejki wachaczy w tylnym zawieszeniu.
Bez zarzutu. wszystko bardzo dobrze widać z przodu, z tyłu i na boki.
Bardzo wygodne auto, wszystkie przełączniki w samochodzie w zasięgu ręki, nie trzeba się gimnastykować żeby czegoś sięgnąć.
Co prawda zimą trzeba się naczekać aż w samochodzie zrobi się ciepło, ale jak wiadomo te silniki bardzo wolno się nagrzewają, z kolej klima działa jak złoto. Tylko ją uruchomisz i od razu czujesz przyjemny chłodek :)
Z przodu bardzo dużo miejsca, dwie osoby po 180cm mają go więcej niż jest potrzeba.
W środku do 2,5 tys. obrotów wogle nie słyczać silnika, z kolej powyżej słychać bardzo przyjemne mruczenie :)
Auto ma już swoje lata i potrzebuje więcej troski niż nowe bądź używany 5 latek. Trzeba częściej zaglądać pod maskę, sprawdzać poziom oleju i innych płynów, ale to wszystko tylko i wyłącznie dla własnego spokoju :) Jeśli chodzi o paliwo to już zależy jak kto jeździ, zimą jest gorzej bo autko pali 10-12l/100km, ale latem po prostu bajka w mieście udaje mi się nim zejść do 7-9l w zależności w jakich godzinach jeżdżę w trasie jest jeszcze lepiej :)
+bardzo dobra cena używanego + ogromny komfort jazdy + mocny w miarę ekonomiczne silnik -autko ma już swoje lata w zależności od modelu który się kupiło można bywać w serwisie częściej lub rzadziej, ja w nim od zakupu byłem 3 razy (przegląd po zakupie: wymiana płynów, tłoczków w hamulcach bębnowych z tyłu i wymiana tulejek wachaczy z przodu; drugi raz na wymianę tłumika po zimie; 3 raz żeby zrobić porządek pod maską więcej info na stronie wozu w kosztach serwisowych)
Nigdy mnie nie zawiódł kiedy był potrzebny. Zawsze odpala od razu, dobrze się zbiera. Ogólnie bez awaryjne auto.
Najpoważniejszą usterką była awaria termostatu. Pozostałe części wymienione dla spokoju ducha na przyszłość.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

8,7