Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

maks zf, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : NIEZAWODNOŚĆ !!!
Tu się raczej nie sprawdza powiedzenie \"ford g..no wort\". Auto naprawdę dobrze wykonane z dobrym wyposażeniem. Nie należy się spodziewać że jest to auto do ścigania się. Ale do normalnego żwawego poruszania się zupełnie wystarcza. Wymaga trochę opieki ale potem sie odwdzięczy. Ja przesiadłem sie z escorta i porównanie jest jak roweru do mercedesa. Krótko mówiąc dobre duże auto za rozsądne pieniądze :) naprawdę polecam.
Jest to benzyniak wiec cisza spokój, czasem nawet nie wiadomo czy ten silnik pracuje. Troche za slaby ale daje spokojnie rady. Największy plus bezawaryjność !! łańcuch rozrządu nic tylko olej i filtry wymieniać :)
Bardzo ładnie:) wchodzą z małym oporem ale ja tak lubie akurat. Ale żadnych uwag nie mam.
Super wybiera nierowności zadnych stuków nie słychac. Jak sie troche szybciej leci na zakrętach to trzyma sie rewelacyjnie drogi. Naprawdę żadko sie zdaża zeby jakoś go wyrzucało :)
Przednie słupki ale to w większości aut sie pojawia. Do tylu moze ktos narzekać w wersji Hatchback ale da sie przyzwyczaić. Ja jestem niższego wzrostu a daje rady :)
W autach typu kombi jest czasem mniej miejsca nie z mondeo wersji hatchback. Ogrom miejsca bagażnik duży na wakacje auto super:)
Chwila moment i silnik ma już 90 C. W zimie duży plus. Dobrze działająca klima to błogosławieństwo w upalne dni. Dobrze zadbana jeszcze lepiej się odpłaci.
Nie jestem wysokiego wzrostu wiec nie mam żadnych problemów a z tyłu nie siedze :P Ale nawet osoba pod 2m nie będzie miała problemu z wygodnym podróżowaniem. Fotele wygodne na długa trasa bardzo fajne.
Tu nie mamy o czym rozmawiać cisza spokój. Jak się go pogoni to koło 4 tyś zaczyna być glośniej, bądź przy prędkości powyżej 140 słychać szum powietrza. Ale da się przeżyć.
Powiedzmy sobie szczerze przy tej masie auta i jego gabarytach nie mamy co liczyć na spalanie 5l/100km. Swoje musi zjeść a przy ostrzejszym deptaniu na gaz to widać jak wskazówka zbiornika paliwa ucieka w dół:( Decyzja czy diesel czy benzynka to już każdego indywidualna sprawa są plusy i minusy każdego z nich :)
Za auto z końca 2002 roku w wersji Ghia niecałe 19 tys. Auto z takim wyposażeniem i gabarytami ciężko dostać za taka cene. Ale każdy ma swój gust ale zawsze można kupic \"paska\" w benzynie z 99r za tyle samo a o różnicy w wyposażeniu chyba nie musze mowić heh :P
Łańcuszek rozrządu to duży plus:) A tak to tylko regularnie olej fitry i jazda przed siebie ;) tylko komplet zimowych opon 16\' mnie troche wykosztuje ;P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,2