Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Arek P./arpes, 15 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : najbardziej pozytywnie jestem zaskoczony zawieszeniem tego auta,ten samochód trzyma się drogi jak przyklejony,w porównaniu z vectrą to są dwa różne światy,vectra przy szybkim pokonywaniu łuków miała tendencję do pływania,mondeo nie wie co to jest ,idzie jak po szynach,to samo jeżeli chodzi o pokonywanie kolein,zawieszenie gładko wszystko przyjmuje ,nie ma uczucia dyskomfortu...rewelacja
przesiadłem się na MK3 z vectry A więc uważam ,że to są dwie epoki,jak dla mnie mondeo MK3 jest rewelacyjnym autem,bez zastrzeżeń...jeżeli tak dalej będzie to na pewno następnym moim autem będzie MK4 (jeżdżę już rok czasu i moja ocena nic się nie zmieniła, samochód jest bezawaryjny)
elastyczność i kultura jak najbardziej w porządku,fajnie się zabiera,nie ma zastrzeżeń,przy tej mocy i ilości koni w stosunku do gabarytów samochodu nie można wymagać cudów,jeżeli nie szukamy ekstremalnych wyzwań to w zupełności wystarcza
przy dłuższym postoju jedynka wchodzi ciężko,poza tym ok,biegi wchodzą fajnie ,nie trzeba szukać same się znajdują intuicyjnie,duża kultura pracy,skrzynia bez zarzutu
nic dodać ,nic ująć,auto w zakrętach jedzie jak po szynach,a na koleinach przyjmuje wszystko jak należy,układ jezdny godny pochwały
do przodu rewelacja ,niestety do parkowania tyłem trzeba się przyzwyczaić jak w każdym hatchbacku,lusterka boczne bardzo dobre,przednia szyba podgrzewana również wymaga chwili przyzwyczajenia
rewelacja,wszystko w zasięgu ręki,skórzana nie za duża kierownica fajnie się trzyma w dłoni szczególnie w długiej trasie,sterowanie radiem w kierownicy również ułatwia prowadzenie auta,fotele wygodne,dające poczucie komfortu,nie mam żadnych zastrzeżeń,może mogłoby być troszkę więcej schowków ale nie wymagajmy wszystkiego za tą cenę
klimatronic rewelacyjny,za podgrzewanie przedniej szyby należy się ocena rewelacyjna,kto ma to w swoim aucie wie o czym mówię,wystarczy parę sekund i nie wiem co to znaczy zaparowana szyba przednia,wiadomo,że przy dużych mrozach to nam aż tak bardzo nie pomoże ale przy lekkim oszronieniu da sobie radę
przestrzeń dla kierowcy jest rewelacyjna,nie można już więcej wymagać,również dla pasażerów jest dużo miejsca,tak z przodu jak i z tyłu
jest fajnie ale przy większych prędkościach rzędu 150-170 km/h daje się odczuwać szum wiatru ale nie powoduje on dyskomfortu i nie trzeba zwiększać głośności w radio,jest w porządku ale nie ukrywam,że mogłoby być troszkę ciszej
przy rozsądnej jeździe w trasie można zejść do około 7-7,3 litra na 100 km,w mieście trzeba się liczyć ze spalaniem w okolicach 9-11 l/100km ; nie jest to wynik rewelacyjny ale również nie strasznie wysoki...ostatnio udało mi się zejść w cyklu tylko miejskim do około 8,4 l/100km więc myślę,że jest to rewelacyjny wynik
jakość tego auta jest rewelacyjna w stosunku do ceny samochodu,można się przyczepić o jakieś małe niedociągnięcia ale po co,nie ma sensu,wszystko jest w jak najlepszym porządku
rok czasu i na razie nic się nie dzieje
nic ,na razie tylko leję paliwo i jeżdżę

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,9