Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
całkiem ładnie wygląda zwłaszcza warsie po lifcie ma kilka nie dorobek ale jak na taki przebieg dobrze się trzyma po 300 tys żadne plastiki nie skrzypią ani nie trzeszcza jedynie kierownica się wytarła
silnik dynamiczny i wytrzymały jedynie kilka drobiazgów takie jak kable do świec rolki nacinacza i co dziwne obudowa miarki do poziomu oleju jakoś źle zamocowana wystarczyło wymienić mała uszczelkę i dobrze zamatować ta miarkę 15-20 min roboty
perfekcja tylko co jakiś czas wymiana oleju jak jest zużyty to na zimnym cieczko biegi wchodzą
genialne zawieszenie dobrze się prowadzi i trzyma drogi nawet na polskich drogach komfort , ja mam spokojny styl jazdy i szanuje auto nie za******lam 120 km/h po progach zwalniających wiec zawieszenie wymieniałem po 210 tys km trochę mnie to kosztowało ale na długie trasy jak w limuzynie
widoczność całkiem dobra z tym ze auto jest dosyć spore i kwestia przyzwyczajenia
tu na maksa przestronne wnętrze sporo miejsca dla 5 osób a w brew pozorom po złożeniu tylnej kanapy miejsca co w nie jednym kombiaku ja sam przewoziłem tapczan w aucie i brakowało mi jakieś 10-15 cm żeby zamknąć klapę bagażnika auto naprawdę pojemne
tu jak w każdym aucie w zimę trzeba poczekać aż się nagrzeje chyba ze sie ma podgrzewane fotele plus ze w standardzie jest podgrzewana przednia szyba to jest wygoda a na lato klima
każdy się zmieści sam bylem w szoku ze takie auto i tyle miejsca w środku nawet na tylnej kanapie
całkiem dobrze wyciszony na pitosu nawet ledwo słychać czy silnik pracuje w czasie jazdy jak zawieszenie dobre to można spokojnie rozmawiać
tu niestety kiepsko jeśli chcesz dobre części to tylko oryginalny lepiej dać za oryginalny bo więcej wytrzyma sam wiem jednak nie są tanie ale jak masz autem jechać to warto zapłacić podam przykład wymieniałem w tylnych kolach łożyska z piasta jeden zamiennik i jeden oryginalny w cenie zamiennik był tańszy o około 30-40 zł ale zamiennik po 30-35 tys km się rozsypał a oryginalny już zrobił ponad 150 tys i jest dalej
za niska cenę dostajecie wbrew pozorom całkiem praktyczne i wygodne auto w opinii ,,ford gu.. wort ,, to chyba tylko oszołomy tak mówią co nigdy takim autem nie jeździli , auto traci z ceny tak ze jak kupić to korzystać z niego do końca
przez 6 lat były naprawiane cale zawieszenie , tylne łożyska z piasta wszystkie tarcze i klocki hamulcowe , 1x świece zapłonowe 1x kable zapłonowe 2x akumulator , lewarek do auta , uszczelka miarki poziomu oleju, rolki i łożyska napinacza przy silniku 3-4 żarówki
największa usterka jak rozsypało się zawieszenie z tylu do wymiany poszły cale amortyzatory siłowniki sprężyny i przy okazji łożyska z piasta wszystko kosztowało mnie około 1100 zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

7,7