Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Maniek, 17 lat temu
Silnik 2.5 V6 170KM 125kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Hatchback 2.5 V6 170KM 125kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Tutaj niestety wady: tak jak inne opinie potwierdzam bardzo kiepskie blachy. Auto 3 - letnie naprawiane wszystkie drzwi - teraz naprawa lub chyba wymiana 2 drzwi z prawej strony. Wykwity rdzy na razie pod farbą na klapie silnika od wewnątrz, na bagażniku. Kiepskie i delikatne plastiki zderzaków. Ale na szczęście jest gwarancja na blachę. Mimo tych minusów polecam Mondeo - to dobry samochód.
Silnik na piątke. świetna elastyczność i kultura pracy. Moc wystarczająca.
Biegi ok !. nic nie wyskakuje, przełożenia poprawne. Na 5 można jechac i 60 km /h i 180 km/h
Świetny układ jezdny, bardzo dobre prowadzenie na zakrętach.
Tu już gorzej. Przód ok !! Tył tragedia nie da się wycofać do tyłu bez czujnika cofania, mam jeszcze małe lusterka - tragedia .
Ergonomia dla mnie ok! . Wszystko w miarę czytelne. - łatwa obsługa przełączników , a szczególnie klimatyzacji - radio proste - pomaga przełącznik sterowania radiem w kierownicy. Tylko nie rozumiem dlaczego nie ma oświetlenia wew. tyłu dla pasażerów. W nocy ciężko coś znaleźć. Ale jest na to wyjśćie. Zamontujcie sobie dodatkową lampkę oświetlenia wnętrza.
Klimatyzacjia i ogrzewanie ok !. Nie miałęm żadnych problemów
Przestrzeni dla kierowcy i pasażerów pod dostatkiem. Nie jest to takie jak w superbie ale wystarczające. Fotele dobrze trzymają.
Wyciszenie kiepskie tak jak inne opinie potwierdzam. W moim dodatkowo szumiały opony GUDYERA to je zmieniłem na nowe Dunlopy i teraz jest ok !. Niestety świszczy mi coś koło ucha jak jadę./powietrze przy już 70 km/h/.Byłem w serwisie no i muszę wymienić którąś z uszczelek drzwi. Tylko którą ? jak to zlokalizować !
Według mnie doskonale. Jak go kupowałem wszyscy mówili że 2 l. silnik dużo pali. Zrobiłem po zakupie 2 tyś. km. i powiem tak na trasie jeżeli nie przekraczasz 4 tyś obrotów spali samochód - 7 l benzyny. Na mieście spala miedzy 10-11 l benzyny, ale uważam że jest to świetny wynik biorąc pod uwagę pojemność. Mondi z 1,8 l pali więcej.
Jak za te pieniądze uważam zakup tego samochodu za trafiony. Przed kupnem czytałem wiele opini, wiedziałęm w co się pcham, ale kupcie sam. z małym przebiegiem, nie bity z pewnymi papierami na rynku wtórnym. Jeździłem passatem - za drogi w zakupie / a AC - zapłacić/, sam. francuskie omijałem szerokim łukiem no i oplem vectrą / za dużo elektroniki/, accord nowy - jeszcze za drogi - no i wybrałem. Czas pokarze czy dobrze.
Tu gorsza ocena, rzeczywiście są pewne drobiazgi które się psują, mi zepsuł się przycisk spryskiwacza szyb przednich tzn działa ale łączy kiedy chce. Wymiana - 500,00 zł. Wycierają się srebrne dodatki na kierownicy, klamkach, zacinają pasy z tyły.
Samochód kupiłem salonowy od I właściciela z przebiegiem 80 tyś. znam jego historię i powiem tak oprócz wymiany alternatora, łacznika stabilizatorai końcówek nie było w nim nic robione. Nie było żadnych poważniejszych awarii. Nic tylko przeglądy i materiały eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 170KM 125kW [l/100km]

8,8