Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (261) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 234 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mondziak Grzegorz
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
No.., nie jest to benzyna, pokrywy silnika nie mam, auto ma łańcuch rozrządu, więc nie będę pisał hymnów pochwalnych, ale nie jest źle - jak to w dieselu. Idzie pogadać w aucie, choć nie mam do kogo, bo 95% czasu spędzam w nim sam :) Co ciekawe jest w tym aucie, że czym szybciej jadę, tym bardziej podoba mi się głos tego silnika, co stanowi przeciwieństwo niektórych wyżyłowanych benzynowców, których odgłos powyżej 130km/godz jest nie do...
~fiku_miku
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Autko od strony silnika jest wyciszone dobrze, od strony zawieszenia wyciszone jest idealnie. Denerwujące tarabanienie tylnej tablicy na dziurach. Przy 160km/h spokojnie się rozmawia a szum wiatru nie jest denerwujący. Jedynie co to moje radio BECKER z navi podgłaśnia się wraz ze wzrostem prędkości i to mnie denerwuje, a jeszcze nie wiem jak to zmienić. Bardzo podoba mi się dźwięk migacza, taki mięciutki :)
~janosik
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik zimny dość głośny, po rozgrzaniu lepiej. Niestety duże wibracje są przenoszone na ramę szczególnie podczas postoju na biegu jałowym - trzeba trzymać kierownice żeby nie rzęziłą. Auto kupowałem jak miało 120 tys na liczniku i jeździło po drogach od 5 lat i niemiłym zaskoczeniem było to że praktycznie na wszystkich drzwiach były prześwity powietrza przez uszczelki. Powyżej 120 km/h robi się przez to bardzo głośno...
~Michał
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Tu już trochę gorzej.Przy prędkościach przekraczających 120 km/h w samochodzie słychać wyraźny szum powietrza.Problem nie do końca rozwiązany mimo starań forda.Można znaleźć instrukcje serwisowe lecz poprawki nie przynoszą całkowicie zadowalających efektów.Powyżej 160 km/h słychać już tylko silnik.Polecam wyciszać samochód we własnym zakresie.Z drugiej strony nie ma cudów w 12 letnim samochodzie.
~enron
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej. Komentarz powyżej przeciętnej.
~Mark
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
nie narzekam po rozgrzaniu silnika jest ok, przy niedogrzanym jest dość głośno, przy 130-170 spokojnie można rozmawiać, przy prędkościach do 60-70 na wyższych obrotach silnika mogłoby być ciszej, generalnie jak na diesla nie tak źle, chociaż niedawno prowadziłem megan diesla i wydaje mi się że było ciszej, w bmw ciszej
~m-patryk
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Zimą silniczek słychać w chłodne dni - no cóż dieselek. Poza tym super 160 km/h na banie przez 2 godziny ciągiem, a w aucie cisza radyjko na 6 stopni i rozmowa bez podnoszenia głosu. Dodam że mam owiewki na szybach i relingi na dachu a i tak szum powietrza nie jest uciążliwy, dobrze wyciszone autko!
~dariusz.stepien@electrolux.com
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Kto lubi cichą i spokojną jazde bedzie zadowolony. 1,8 moze nie wciska w fotel ale umożliwia jazde na obr 1,5-2,5 nie dajac znac ze jest. Kierowcy po dieslach maja problemy uslyszeć czy zapalil. Choć rozruch w Vectrze C jest jeszcze cichszy. Jazda po drodze o średnich wybojach nadal jest bardzo komfortowa
~KRZYCHU303
Kombi 1.8 16V 130KM 96kW
Najlepszy komfort był przy jeździe do 100 km/h/ Potem trochę głośniej , ale do zniesienia. Za duży hałas w kabinie - powyżej 140 km/h na autostradzie. Pod maską założyłem dodatkowe wygłuszenie maski , z wersji Diesel ( kupione na Allegro ). zawsze to kilka decybeli od silnika.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi
7,3
10,4
12,9
~Prezident
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
To chyba jedyny mankament tego samochodu - fakt jego wyciszenie nie jest najlepsze, szczególnie porównując do nowszych samochodów podobnej klasy. Nie ma natomiast jakiejś katastrofy aby nie można było spokojnie rozmawiać, zresztą ja lubię słyszeć że silnik pracuje ;)
Ford Mondeo III Kombi