Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 (43) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fiku_miku
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Mondeo kombi 2003 2.0TDCI 115KM wersja GHIA Kapryśny silnik: wtryski, pompa wysokiego ciśnienia, turbina i z tym trzeba się liczyć, albo kupić z pewnego źródła albo liczyć się że trzeba będzie wymienić. U mnie akurat po kilku dniach użytkowania wyskoczył problem z pompą - regeneracja 2500zł teraz wszystko okej. Jeżeli ktoś się zastanawia czy warto zaprzątać sobie głowę TDCI ze 115km to odpowiem wszystkim że warto - auto jest dosyć dynamiczne...
~Kazik
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Miałem wątpliwości po czytaniu opinii o awariach układu wtryskowego, ale cena i stan techniczny auta skłoniły mnie zaryzykować. Po trzech latach i 80 tysiącach kilometrów z silnikiem nie działo się nic niepokojącego (olej 5w40 co 10tysiecy kilometrów od wymiany do wymiany bez dolewek). Nie kopci, trzyma moc, spała między 6,5 a 7,5 litra przy dość dynamicznej jeździe.
~marek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Nie wiem od czego zacząć,samochód kupiony w salonie i po 5tys km wymieniona na gwarancji głowica,wymiana wtryskiwaczy,usterki ukł elektrycznego,po 70000 tys kilometrów znów poleciała głowica po awari chłodnicy rec.spalin.Zawór egr też wymieniony. Totalny złom zwróćcie uwagę że każdy ford TDCI nowszy lub starszy kopci jak się za nim jedzie wtryski do wymiany .Odradzam!!!!!!!!!!!
~przemek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
witam posiadam forda z 5 biegowa skrzynia biegow, 115km, kupilem go w holandii, za bardzo male piniazki z uszkodzonym kolem dwumasowym,i tylnym lozyskiem do wymiany, przebieg 284tys km, wiedzialem co jest do wymiany po zrobieniu w/w elementow jazda bezproblemowa, silnik naprawde super cichy na autostrade z tempomatem bajka mozna zasnac
~stefek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Poprostu tragedia po 20000tys km robiony rozrząd na gwarancji,a teraz przed sprzedażą uszczelka pod głowicą i po następnym miesiącu głowica która okazało się że jest bublem skrzywionym fabrycznie.Dziwili się że tyle przejechałem na tej głowicy . Oczywiście jeszcze po 59000tys km !!!!!!!!!!!! Wtryskiwacze do wymiany!!!!!!!!!Odradzam zakup tego złomu
~Andrzej
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Przy zakupie należy szukać tylko wersji TDCI po liftingu w 2003r 115 lub 130KM. Silnik jest bardzo wytrzymały, wtryski i podzespołach Boscha, łańcuszek rozrządu. Mimo niewielkiej mocy bardzo fajnie przyśpiesza. Pracuje w dość krótkim zakresie obrotów między 2 a 3 tys i często trzeba zmieniać biegi ale o tym niżej
~pawel pik
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
witam tych ktorzy zastanawiaja sie nad kupnem auta,swoje auto kupilem z przebiegiem 280tys km, z padnietym kolem dwumasowym z ktorym jezdze do dzis, przyjechalismy po forda audi a4 tdi 110km afn, kultura pozostawia duzo do zyczenia oczywiscie audi, w przyspieszeniu tez o dziwo audi w tyle, spalanie porownywalne
~rafikr15@interia,pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Troche hałaśliwy jak jest zimny.Po rozgrzaniu jest OK.Przejechałem tym samochodem prawie 60000tyś i rzadnych napraw wtrysków, dwumasy itp.Paliwo tankuje Verve na Orlenie ,albo GOLDa na Stotoilu,co 5000 STP do czyszczenia wtrysów.Wyprzedzanie na piątym biegu przy prędkości 160km/h nie stanowi rzadnego problemu.
~Bartek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Obecnie odpukać nic się nie dzieje z nim. Jedyne c zamontowałem to sprzęgiełko alternatora aby napinacz nie walił jak w traktorze. Mój silnik jest bardzo zadbany bo nie puszcza ani grama dyma. Lecz jak ktoś szuka cichego diesla to odradzam. Co do jeszcze jednego minusu - strasznie długo się zagrzewa
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
7,3
~ice
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Silnik pracuje doskonale po rozgrzaniu. Latem można odnieść wrażenie, że mógłby pracować ciszej przy jeździe po mieście, ale to moja subiektywana ocena. Paliwo polecam tankować na sprawdzonych stacjach, ja tankuje tylko na Shellu. Generalnie ładnie pracuje i nie klekocze.
Ford Mondeo III Kombi