Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

MariuszPTB, 12 lat temu
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Sedan 2.5 170KM 125kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : uratec VE 2.5 V6 z układem IMRC naprawde daje rade. poniżej 3500 rpm oszczedny a pow 3500 jak IMRC otwiera krótki układ dolotowy to jest ogień w szopie! :D
Układ elektryczny : klima i cent. zamek
Karoseria : rdza (ale do ogarnięcia)
Układ hamulcowy : problemy zlinkami od ręcznego
ideał to nie jest. Ale jak będzie się dbać to autko się grzecznie odwdzięczy. jako całokształt jestem b. zadowolony z kupna i polecam.
Duratec VE 2.5 V6 z układem IMRC naprawde daje rade. poniżej 3500 rpm oszczedny a pow 3500 jak IMRC otwiera krótki układ dolotowy to jest ogień w szopie! :D Wolno sie nagrzewa na biegu jałowym i z LPG jest specjalnej troski... oleju nie bierze.
wersja 5bieg... 1,2,3 krótkie przełożenia na 4 jest nagle taki skok długiego przełożenia a z 4 na 5 też sporo ale mniej.. ogólnie rzecz biorąc jest dobrze ale wydaje mi się że 6 biegowa skrzynia byłaby lepsza aby skrócić 2 ostatnie przełożenia.
na szczególną uwagę zasługuje lusterko fotochromatyczne. baardzo duży plus.
zdarza się że klima automatyczna (na opcji auto) się zawiesza i gorace powietrze leci tylko w nogi. ale ogólnie strasznej tragedii niema.
Bardzo dużo miejsca i wygodne fotele. a w bagażniku aż ze 2 trupy się zmieszczą. :P
przy spokojnej jeździe 90km/h słychać muchę szurającą łapkami po głowie :D a tak poważnie to super wytłumione. słychać tylko rasowe brzmienie V6 i turlające się opony. klakson ledwo słyszalny wewnątrz.
Jak na tą masę własną i pojemność to pije bardzo mało. miałem 323f BA 1.8 114KM to 10.5 LPG jadła. ford przy tym 2.5 Duratecu VE 170KM spala ok 13 LPG. ale jest te 60KM więcej i masa auta większa o 300kg. wynik bardzo zadowalający.
przewaliłem chyba wszystkie auta w tej klasie i roczniku.. i niema chyba lepszego i ładniejszego w cenie mondka. na pewno bije na głowę A4 B5, Passata B5 przed liftem, Volvo za tą kase ma paskudne wnętrze, o Oplach nawet nie będę się wypowiadać bo nie warto. Honda i toyota w tej klasie są staroświeckie przy czym honda także ma paskudne wnętrze. jak ktoś lubi seaty albo skody to może toledo i octavia by uszły ale ja ich NIENAWIDZĘ :) mazda 6 jest jeszcze fajna ale droższa parę tys od mondka i niema żadnego silnika fajnego. 2.0 jest ociężałe, 2.3 R4 mało się różni od 2.0 - za małe na tą budę a 3.0 V6 to chyba przeginka jak na moją kieszeń a o 2.3 turbo nie wspomnę.
z drobiazgów to schowki, kieszonki.. ale może to wina poprzednich użytkowników.. układ hamulca ręcznego blokuje się i po wym. linek szybko się zużywa w paru opiniach też to czyt. ..i klima automatyczna się zawiesza.
Przy wysokiej wilgotności wariuje centralny zamek a w ekstremalnych syt. przestaje działać problem bardziej irytujący niż nie do przeskoczenia. No i rdzewieje - auto lubi garaż a nielubi soli. Ale myślę że jak będzie się reg. robić zaprawki i usuwać rdze to będzie ok. Blaszysko grube to szybko jej nie zje xD

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 170KM 125kW [l/100km]

11,9