Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

Milano, 15 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Sedan 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Sąsiad ma Merca C klase AMG, który kosztował 3 razy tyleco moje Mondeo, a w trzymaniu się na drodze nie widać żadnej różnicy. Więc po co przepłacać:))
Szukałem auta bardzo szybkiego ale przy okazji nie tak chodliwego wśród złodziei jak Mercedes i mniej rzucającego się w oczy od BMW. O ile z tym pierwszym nie ma problemu, o tyle juz po zakupie okazało się, że mało który mężczyzna na ulicy nieogląda się za tym samochodem. No cóż nic nie jest doskonałe:)
Czysta perfekcja. Na polskie drogi nic mocniejszego nie ma już sensu.
Lekko, łatwo i przyjemnie.
Choć nawet mi trudno w to uwierzyć, to układ jezdny przynajmniej tak dobry jak w BMW. A to już najwyższa półka...
Do przodu super, a z tyłu pomagają czujniki parkowania, więc też dobrze:)
Wszystko pod ręką.
Klima bardzo szybko schładza nawet bardzo mocno nagrzane auto. A to dla mnie priorytet.
Po przesiadce z BMW, czuje się jak w autobusie. A do tego fotele Recaro, z których człowiek po prostu nie chce wysiadać.
Jak dla mnie jeden z dwóch minusów w tym aucie to właśnie świetne wyciszenie, które niestety bardzo skutecznie blokuje odgłos pracy silnika. Kto kocha dźwięk porządnej v6 wie o czym mówie:) Drugi minus to użyte w środku materiały wykończeniowe. W stosunku do BMW zalatuje tandetą, ale przynajmniej wszystko jest świetnie spasowane.
Koszt przeglądów na poziomie zwykłego Mondeo. Gorzej ze spalaniem ale jak ktoś kupuje auto z takim silnikiem to się z tym musi liczyć.
Był problem z ksenonami ale serwis szybko sobie z tym poradził. Reszta na 5 z plusem.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW [l/100km]