Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

kamilek30, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : ma ponad 235 tys a chodzi jak brzytwa, każdy mechanik u którego sprawdzaliśmy go mówił że bardzo równa i dobra praca silnika :)
Układ elektryczny : czasem potrafią przestać świecić jakieś żarówki w panelu lecz po kilku minutach zapalają się, może przez te mrozy itd... nie wiem , rzadko to sie zdarza
moim zdaniem bardzo dobry samochód :) mój był z płd włoch gdzie nie widział zimy jeszcze, oswajam go z solą naszą od dwóch lat, więc nie mam problemu z rdzą
silnik doskonały w jednostce TDDI, mimo dość głośnego klekotu to pracuje równo, odpalał mi nawet przy -31 stopni bez większych problemów. co najważniejsze zero awarii - a to chyba sie liczy każdemu radzę wystrzegać się silników TDCI z comon railem - padają wtryski od naszego paliwa
mam wyrobioną jedynkę, ciężko trochę wrzucać
jak dla mnie to jedzie jak przyklejony na drodze, nawet przy prędkościach po około 160 prowadzi sie pewnie i bez kłopotów, mknie niczym okręt ;)
osobiście to nie mam żadnych problemów z tym :)jedną gwiazdkę odejmuję za brak czujników z przodu :)
nie ma tu co pisać - radzi dobrze :)
siedzisz jak w fotelu :) bardzo wygodnie, a miejsca jest pod dostatkiem, z tyłu nawet 4 osoby w miarę szczupłe spokojnie się mieszczą :)
słychać te kle kle kle ;p nieco głośniej może niż u konkurentów lecz nie widzę tragedii żadnej, w końcu to diesel
dla mnie bardzo dobre - 6 litrów trasa ok 100/110 km/h ; 7 litrów 50/50 miasto/trasa ; 7,5-8 max miasto przy normalnej dynamicznej jeździe
za dość przystępna cenę zyskujemy duzy samochód o ładnym wyglądzie, jeszcze raz ustrzegam przed TDCI - mimo lepszych osiągów, może cichcszej pracy to będzie o wiele wiele bardziej awaryjny. TDDI jedyne dobre rozwiązanie w mondeo mk3
zrobiłem ok 30 tys km: - przepalona żarówka z przodu i z tyłu - nic więcej
zrobiłem ok 30 tys km: - nie wiem czy to usterką można nazwać - po prostu w każdym aucie kiedyś to padnie, u mnie alternator to był, po wyjęciu okazał się iz oryginalny wiec kolejne 8 lat spokoju z tym :) - nic wiecej nie było w nim robione, leje paliwo z shela i staram dbać się o silnik :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 115KM 85kW [l/100km]

6,8