Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (194) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fordziarz
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Poszczególny rozpęd na biegach bardzo dobry aczkolwiek skok dźwigni dosyć spory.. Pierwsze oporne wrzucanie biegu 1 i 2-go zwiastuje najbliższą wymianę dwumasy! Jednak w trasie na ok 200tyś spokojnie starcza jej żywotność. Skrzynię mimo wszystko oceniam bardzo dobrze i bezawaryjnie.
~JERZY M.K.
Hatchback 2.3 Duratec 161KM 118kW
PRIORYTETEM JEST KOMFORT. PRZETWORNIK HYDROKINETYCZNY TO KLASYKA, PROSTA I BEZAWARYJNA. DWUSPRZĘGŁOWKI SĄ LEPSZE W WOZACH OSTRYCH ( NP. GOLF GTI ), ALE SA DROGIE I NIEMAL NIENAPRAWNE. JEST FUNKCJA MANUALNA, JEST PROGRAM SPORT...TO MÓJ ÓSMY AUTOMAT ( MIN 2XBMW5 I 1Xe-KLASA ). POLECAM.
~lechoo46
Hatchback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
jest to powershift/dsg/ forda chodzi na 5 testowałem skrzynie dsg w skodzie superb, i w passacie pracują podobnie.jest to rzecz normalna dla mnie ponieważ automatami jedżę już długo ,Zachwyty wydają marketingowcy,skrzynia zachowuje się dobrze ,płynie zmienia wgórę i w dół.
~leonek
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
skrzynia biegów pracuje ładnie , choć na wstecznym nieraz zazgrzytają ząbki kół , niewiem ale to chyba jest lekko niedopracowane . poprzednim samochodem leonem przejechałem 250 000km i skrzynia tak sie nie zachowywała, tak jakby bieg wsteczny za płytko sie zazębiał.
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Bardzo dobra i precyzyjna . Wiadomo że w nowym samochodzie chodzi trochę ciężko ale tak jest zawsze w autach salonowych.Proszę nie porównywać skrzyń 5 i 6 biegowych bo zestopniowania są zupełnie inne! Wiadomo - każdy ma swoje upodobania,dla mnie jest ok.
~www.duzypan.pl
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Ford nigdy nie mial doskonalych skrzyn w dieslach, w benzynie skrzynki byly kapitalne. Tutaj niestety tez zgrzyta: szczegolnie pierwsze trzy biegi. Zwalam to na karb nowosci, bo jedynka juz sie troche uspokoila. Pozostaly II i III do pelnego zadowolenia ;)
~Chciałem dobrze...
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Skrzynia manualna. Nie bierzcie automatu!!! Jeździłem Kugą 1.5 ecoboost. Wygoda niesamowita, ale skrzynia ociężała. Do jazdy emeryckiej, na autostrady. Mój manual - skoki krótkie, zawsze wskakuje na właściwy bieg. Super zestopniowana.
~Mati
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Pracuje bardzo dobrze. Nawet nie brakuje mi 6 biegu, choć na pewno mógłby pomóc obniżyć spalanie. Dwumasa słaba i u mnie już piszczy przy ruszaniu. Z drugiej strony kosztuje niewiele w porównaniu z innymi autami (1100 brutto)
~SEBASTIAN
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
żadnych uwag, biegi wchodzą bardzo lekko, 6-cio stopniowa skrzynia biegów doskonale zestrojona do silnika.. na 6 biegu po prostu płynie po autostradzie i przyjemnie wyprzedza bez zbędnego manewrowania lewarkiem do zmiany biegów
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Hatchback
7,1
9,3
9,7
~Tomo
Hatchback 2.3 Duratec 161KM 118kW
Jak na klasyczny automat jest bardzo dobrze. Zmiana biegów bardzo płynna, a 6 przełożeń powoduje że jazda jest niezwykle komfortowa. Jednak w porónaniu do współczesnych konstrukcji dwusprzęgłowych skrzynia trąci myszką.
Ford Mondeo IV Hatchback