Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (194) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~P@blo
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Mam wersje 5-biegową. Biegi wchodzą bez najmniejszych problemów. Czasami słyszę ślizgające sie sprzęgło... no ale przy takim przebiegu to chyba normalne że czas na wymianę pewnych mechanizmów :)
~Kris
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Biegi wchodzą dosyć ciężko (zwłaszcza 1-ynka)ale w miarę precyzyjnie z każdym przejechanym km jest lepiej, w moim poprzednim samochodzie było lepiej (Focus I 1,6) ale może to kwestia przyzwyczajenia...
~Michał
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
W miarę precyzyjna, z małym \"skokiem\", biegi załącza się bez użycia nadmiernej siły jak to miało miejsce w poprzednim modelu. Jedyny minus za \"w miarę precyzyjną skrzynię\" może być lepiej.
~Lukasz
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Dwumasa wymieniona przy 190 tys., ponieważ było ja slychac. Ale po podniesieniu mocy 3 lata temu mogłem się tego spodziewać. Zresztą prawie 200 tys to myślę że miała prawo
~Lukasz
~kris
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
skrzynia wg mnie działała zawsze super. 6 biegów w manualu, jednak żeby najwyższy bieg wbić i żeby w miarę dawał radę musiały być prędkości powyżej 110 km/h. niżej wystarczyła 5.
~Robsonik67
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
nigdy nie haczyła ani się buntowała-trochę za mało elastyczna w mieście . Na pewno precyzyjna przez cały okres użytkowania i bez oznak zużycia przy 170tys.km. przebiegu.
~Łukasz
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Skrzynia chodzi ładnie, biegi same wskakują, ale czasem potrafią przyhaczyć na jedynce i na wstecznym. Ogólnie dwumasa nie zachęca do ostrej jazdy, jedzie się nim jak krążownikiem.
~Zenon13
Hatchback 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Krótkie pierwsze dwa biegi ale z drugiej strony dzięki temu auto się nieźle zbiera. Dobrze zsynchronizowane V-ty i Vi-ty bieg, jazda w trasie jest naprawdę ekonomiczna.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Hatchback
7,1
9,3
9,7
~robsonik67
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
biegi ładnie wchodzą-żadnych zgrzytów i haczenia. Przełożenia są w miarę krótkie ,co ja akurat lubię. Zestopniowanie jest odpowiednie. Sprzęgło mogłoby być ciut bardziej miękkie.
Ford Mondeo IV Hatchback