Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Michał, 14 lat temu
Silnik 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW od 2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny z bardzo dobrymi osiągami przy umiarkowanym zużyciu paliwa.
Inne : po 10.000 km zaczeło podczas hamowania lub jazdy po nierównościach coś głośno skrzypiec przy środkowym słupku
Przeniesienie napędu : podczas używania sprzęgła pedał wydaje dziwne skrzeczące dźwięki
Karoseria : przecieka pokrywa bagażnika. Chyba gdzieś przy szybie.
Fajny wygląd zewnętrzny, miły środek (dużo chromu co lubię), ciekawa deska rozdzielcza. Ładne autko. 220 konny silnik daje w razie potrzeby naprawdę niezłe przyspieszenie na każdym biegu. W mieście nie trzeba \"wajchlować\" zbyt często biegami. Duży minus za \"SKRZYPIENIA\"!!!
Silnik w sumie o.k. Bardzo cicha praca, dobra reakcja na gaz, jedynie można się przyczepić do delikatnych wibracji na niższych obrotach.
W miarę precyzyjna, z małym \"skokiem\", biegi załącza się bez użycia nadmiernej siły jak to miało miejsce w poprzednim modelu. Jedyny minus za \"w miarę precyzyjną skrzynię\" może być lepiej.
Dla mnie bomba. Precyzyjny układ kierowniczy w połączeniu z tym zawieszeniem daje niezłą frajdę z jazdy. Może trochę zbyt sztywne tylne zawieszenie ale w sumie ekstra.
Naprawdę przeciętnie. Kupujcie koniecznie tylny czujnik parkowania. Na skrzyżowaniu trzeba trochę pochylić się do przodu aby dokładnie zobaczyć drogę po prawej stronie. Strasznie denerwujące!!
Wszystko w porządku. Dla mnie wszystko do sterowania znajduje się tam gdzie powinno. Niezła możliwość ustawienia pozycji za kierownicą. Trochę mało wygodna obsługa tempomatu no i te fotele mogłyby być wygodniejsze.
Wentylacja bardzo w porządku a gdyby jednak coś zaparowało to zawsze jest przycisk \"Max\". Jak na mój gust klimatyzacja mogłaby być wydajniejsza. W trybie \"auto\" ciągle siła nawiewu ustawia się denerwująco wysoko.
Duuuużo miejsca i z przodu i na tylnej kanapie.
Wyciszenie silnika bardzo dobre, nie miałem okazji jeździć dieslem. Mogłoby być lepiej z szumem powietrza przy uszczelkach drzwi. Dla mnie zbyt głośno. No i słychać zbyt wyraźnie pracę tylnego zawieszenia na naszych drogach.
Może są auta które mają lepsze wyniki w spalaniu ale i tu nie ma makabry. Średnio 11,5 l. przy pojemności 2500cm3 i 220KM do zaakceptowania.
120 tyś. (po rabacie w wysokości 19 tyś.)za wersję Titanium X (plus małe dodatki) to niewygórowane żądania. Wysoki poziom wyposażenia i bardzo dobre osiągi (7.5 sek. do 100 km/h). Wart tej ceny!
Po przejechaniu 18.000 km wkurza, denerwuje a czasem niesamowicie drażni i zabiera całą przyjemność jazdy: - skrzypienie czegoś przy środkowym słupku, - pedał sprzęgła wydaje dziwne dźwięki przy wciskaniu i odpuszczaniu szczególnie na biegu, - drzwi kierowcy przy pełnym otwarciu skrzypią na zawiasach, - no i tragedia, nie wiem jak to możliwe że w aucie za 120 tys. przecieka tylna klapa bagażnika. Wszystko zgłoszę na I-szym przeglądzie. Ciekawe co na to powie serwis?
Brak do tej pory żadnych poważnych usterek. Nic się nie zepsuło do tej pory (18,000 km).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW [l/100km]

10,5