Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 (40) - Widoczność

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Mimo że jest to landara, to jest całkiem niezła widoczność. Zdarzyło mi się nie zauważyć przechodniów w słupkach A, ale to bardzo sporadycznie. Z tyłu dość duży słupek C, ale czujniki i duże lusterka ratują sytuację. Trzeba uważać na szybkie cofanie, bo czujniki działają z lekkim opóźnieniem i można puknąć tyłem jak za brawurowo się podjedzie :) Ogólnie jest poprawnie, ale wiadomo że są lepsze auta pod tym względem na rynku. Słabo z...
~marecki
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
do tyłu dramat - mam przyciemniane szyby i nic nie widać - nie pomaga nawet światło przeciwmgielne ani lampa wstecznego. w dzień jeszcze daję radę - wieczorem DRAMAT. nie zamówiłem czujników parkowania i teraz mam za swoje! widoczność do przodu ok. lusterka boczne są duże i pozwalają dobrze obserwować to co dzieje się na drodze. barzo szerokie przednie słupki - trochę ograniczają widoczność.
~Mondeo_user
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
W przypadku widoczności do przodu dobrze, do tyłu znacznie gorzej ale to wina wysoko uniesionego tyłu. Nie mam czujników parkowania i jakoś daje sobie radę parkując na lusterka (mają naprawdę dużą powierzchnię). Jak ktoś tu wcześniej napisał czujniki powinny byc w standarcie bo faktycznie za tą kasę to nie łaska.
~Misiorex
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Może do tyłu troszke słaba. Ale mnie to nie przeszkadza. Jeżdże busami, gdzie tylko lusterka muszą wystarczyć. Dlatego uważam, że jest spoko. Kwestia wyczucia auta i przyzwyczajenia do gabarytów pojazdu. Czujnik cofania w zupełności wystarczy. Zależy jak kto się czuje w takim samochodzie.
~Daniel B
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jestem przyzwyczajony do dużych samochodów ale i tak widoczność według mnie jest słaba. Znacznie gorsza niż w starszym Mk3. Wynika to z szerszych słupków , wyższej konsolety centralnej i przede wszystkim mocno podniesionego tyłu. Cięzko parkować tyłem bez czujników
~Z Anglii
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Tu moglo by byc odrobine lepiej. Niestety widocznosc z tylu jest niewystarczajaca. Ale nie jest to przeciez auto przeznaczone do jazdy w zatloczonych miastach tylko do pokonywania dlugich odleglosci po autostradach( na te warunki widocznosc jest w zupelnosci wystarczajaca).
~Fordziarz
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Duże lusterka boczne przyciemniane wsteczne na plus. Moja wersja Titanium czarne szyby bez czujników podczas cofania trzeba uważać szyba tylna bardzo "spadzista" widoczność dostateczna(wersja z lotką na klapie pogarsza sprawę)
~Buncol80
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Z widocznoscią nie jest najlepiej. Po przesiadce z MK3 długo nie mogłem się przyzwyczaić do mniejszego pola widzenia. Ogromna deska rozdzielcza i grube słupki bardzo pogarszają widoczność. Mam też wrażenie ze przednia szyba jest zbyt mocno przyciemniona.
~Bodzio
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Brak zastrzezen - widac duzo zarowno w lusterkach, jak i szybach. Moze za wyjatkiem tylniej szyby, ktora w Hatchbacku uniemozliwia ocene odleglosci przeszkody z tylu. Dlatego warto szukac egzemplarza z czujnikami parkowania.
~Lawyer
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Przód - bez zastrzeżeń. Czasami przeszkadzają w widoku boczne słupki, ale można się przyzwyczaić. Tył (nie mam czujników) jest tak daleko, że parkowanie tyłem to wyłącznie na wyczucie. Generalnie - bez zastrzeżeń.
Ford Mondeo IV Hatchback