Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

Maciek M., 6 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2011
Ford Mondeo IV Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : przejechałem nim w 2 lata 80 tys. km - ogólny przebieg 250 - nie dotykałem się do zawieszenia :)
Silnik : co jakiś czas (nieregularnie) następuje podczas spokojnej jazdy (100-110 km/h) delikatne szarpnięcie i... auto zaczyna "lżej" jechać. Spada chwilowe spalanie na komp. ok. 1 litra! Po kilku minutach wraca do normy
Auto zgodne z moimi oczekiwaniami. Przestronne, wygodne, spełniające moje oczekiwania.
jak na masę auta i pojemność silnika radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Mam tylko problem z którym nie mogę sobie poradzić: co jakiś czas (nieregularnie) następuje podczas spokojnej jazdy (100-110 km/h) delikatne szarpnięcie i... auto zaczyna "lżej" jechać. Spada chwilowe spalanie na komp. ok. 1 litra! Po kilku minutach wraca do normy
6 mogłaby być zestrojona trochę inaczej. Działa bardziej jako nadbieg i niewiele wpływa na ekonomię.
w porównaniu z focusem bardziej miękko - ale nie znaczy, że nieprecyzyjnie :)
Jestem wysoki więc nie mam problemu z widocznością - lubię zwłaszcza duże lusterka boczne :)
wszystko pod ręką. nie mam się do czego przyczepić.
Nie wiem jak z tyłu ale z przodu climatronic radzi sobie dobrze. Dodatkowym plusem jest ogrzewana przednia szyba.
OGROM przestrzeni :) - mógłbym dorabiać jako karawan ;) zdarzało mi się wyspać w aucie. Jest długi i płaska podłoga po złożeniu siedzeń.
można swobodnie rozmawiać. nie męczy w dłuższych podróżach.
eksploatacja na rozsądnym poziomie. Poniosłem koszty dwumasy i regeneracji wtrysków ale generalnie części i serwis na rozsądnym poziomie.
przy kupnie używanego auta trzeba brać pod uwagę nieprzewidywalne wydatki (np. dwumas) ale biorąc pod uwagę cenę zakupu i spełnienie moich oczekiwań co do auta jest ok.
przez 2 lata nie miałem ani jednej drobnej usterki.
regeneracja wtrysków - miała pomóc na problem opisany w sekcji silnik - nie pomogła...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]

5,8