Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2009
Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2008-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
zakup tego auta był świadomym wyborem. Zdawałem sobie sprawę z plusów jak i minusów. W ostatnich latach użytkowałem auta ze wspomnianej wyżej grupy VAG i w mojej osobistej, ogólnej ocenie Mondeo to równie dobry wybór.
ocena na czwórkę tylko ze względu na dość niską kulturę pracy w przedziale 1200 - 1800 obrotów, co bywa męczące szczególnie w mieście. Później bajka. 125 km wystarcza nawet jak na to duże auto. W trasie silnik rewelacja.
Biegi wchodzą bez najmniejszego oporu. Wymagający mogą narzekać, że 1 i 2 są trochę \" za krótkie \"
O tym napisano już chyba wszystko - zawieszenie forda może być wzorem dla innych.
Jak dla mnie b. dobrze. Kwestia przyzwyczajenia. Nawet bez czujników cofania nie ma większego kłopotu, duże lusterka załatwiają sprawę
Wszystko na swoim miejscu. Obsługa intuicyjna.
Doskonale dla wentylacji, ogrzewania jeszcze nie miałem możliwości wypróbować w 100%. Zima dopiero przed nami.
w tym aucie temat braku miejsca nie istnieje
Możliwe, że zależy to od wersji wyposażenia, ale w moim przypadku tylko słabe \"4\". Nie chodzi o słyszalny wewnątrz auta dźwięk silnika, przecież to diesel. Porównując do aut z grupy VAG gorzej wyciszone są drzwi i podwozie co wyraźnie słychać podczas jazdy na mokrej nawierzchni.
Auto mimo swoich gabarytów jest bardzo oszczędne. Jazda w trasie z prędkością do 130km/h, w cztery osoby plus duży bagaż i klima, średnie zużycie nawet 6,4 l.
Cena to jeden z plusów tego auta, który rekompensuje minimalne niedociągnięcia w jakości wykonania.
jak do tej pory tylko ingerencje typowo eksploatacyjne
zbyt krótki okres użytkowania na przygody

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]

7,4