Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2008-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca
Przeniesienie napędu
Inne : Układ kierowniczy
Duże, tanie, wygodne auto rodzinne. Mało pali, elastyczny silnik, bez problemu 180 na autostradzie. rakietą to nie jest, ale da się powyprzedzać, najbardziej na plus zaskoczył mnie właśnie silnik. Łatwo się prowadzi, dobrze trzyma się drogi, choć liczyłem na więcej słysząc o super zawieszeniu forda. In minus - usterki.
Elastyczny, wystarcza do rodzinnego przemieszcza nia się na wakacje.
Czasem troche za wolną wchodzą biegi, ale jestem przyzwyczajony do aut z bardziej sportową charakterystyką, ta sprawia wrażenie troche topornej ale bardzo solidnej
Okej, choć liczyłem na lepsze prowadzenie, BMW to to nie jest.
Okej. to wielkie auto, ma prawie 5 metrów, czego się spodziewać
okej
Bardzo sprawnie działająca klima
Największa zaleta tego auta, nawet jeżeli z przodu siędzi dwóch chłopów to styłu pozostaje dużo miejsca na nogi, wielki bagażnik. Można sie poczuć jak w prawdziwym amerykańskim krążowniku szos, albo limuzynie.
Ok, troche szumi wiatr przy wiekszych predkościach, silnik pracuje cicho podczas jazdy.
Wysokie ceny części, drogi serwis ASO
Minus za mało solidne wykonanie. Wnętrze jest słabej jakości, mój miał też sporo wizyt w serwisie, ale to tanie auto, więc stosunek cena jakośc daje 3
W ciągu dwóch lat użytkowania musiałem wymienić dwumase i maglownicę, w trakcie podróży nagle gdzieś znikł płyn od wspomagania i pompa pracowałą na sucho, dobrze że się nie zatarła. Drogie cząści, poszło sporo kasy, dołożyłbym tyle ile wydałem na naprawy i starczyło by na avensisa albo accorda. Generalnie uważam, że wtopiłem, powinnienem był kupić inne.
No narazie nie stało się nic co by mnie zatrzymało na trasie i musiałbym wzywać lawete, albo pomoc.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]

7,3