Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2008-2014 (25) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek z Wroclawia
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
na trasie jadąć po naszych drogach tak do 110 km/h pali jakoś tak 5,4 -5,7 , ogólnie nie widziałem aby przekraczał 6,4 . SERWIS ja serwis robiłem w FORD WIKAR KRAKÓW - DRAMAT MAJĄ KLIENTA GDZIEŚ , I FORD GERMAZ WROCŁAW TAM JEST MASAKRA ( KOMPLETNIE NIC NIE ROBIĄ TYLKO WYSTAWIAJĄ FAKTURY 1600 PLN ZA 1 SERWIS . auto jest teoretycznie tylko na 2 letniej gwarancji ponieważ nikt nic na nie nie chce naprwaić - oceniają godzinami potem mówią iż ford...
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~zadowol35
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Kupując tego forda miałem pewne obawy tym bardziej iż kupiłem go już niezłym przebiegiem i tu zaskoczenie wyjazd w weekend z rodziną na wieś -spokojna jazda, właczony klimatronic - 4,7l/100km, wypad na zakupy do miasta - średnis 4,9-5,0L/100km uważam że nieźle, tylko w mieście pewnie skotłowałby ponad 7l/100 ale mam to szczęscie że posiadam też autko służbowe więc dojazdy do pracy i piłowanie samochodu w mieście mam z bani.
~hubertp29@interia.pl
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Aktualnie komputer pokładowy pokazuje średnie spalanie na poziomie 5.8l :):):) Ale ja jeżdżę dużo i spokojnie. Jak się przyciśnie to wychodzi 6,2. Minimalnie udało mi się zejść do 5,6. Przeglądy... ok 800 zł. za przegląd po 20 i 40 tys. ten po 60 ma kosztować 1100 zł. po 180 tys będzie wymiana rozrządu. koszt około 2300 zł.
~bombek1982
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Zużycie paliwa w tym aucie przy tych gabarytach stoi naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Na autostradzie na 6-tym biegu przy 120 km/h śr. spalanie wynosi 5,2 l - rewelacja! W mieście spalanie wynosi ok. 7,7 l - wszystko oczywiście przy spokojnej jeździe, ale za to z pełnym bagażnikiem
~Wik
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Poza wymianą oleju z filtrami, nabicia klimy musiałem kupić opony, tu poprzez rozmiar (205 lub 215) koszt trochę większy. Spalanie w trasie poniżej 7l (autostrady 6,7, drogi krajowe 6,1), w mieście ok 9l (mam lekko ciężką nogę).
~Michał
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Jadąc oszczędnie można zrobić od 4,8l w trasie do 6,5 w mieście ale jeżdżąc płynnie i sprawnie (nie sportowo ale dość szybko) w trasie ok 6,7 a w mieście ok 9l/100km. Średnia mieszana to ok 7,3 przy żwawej jeździe. Jest ok.
~polepszak
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Jak na tą klasę i gabaryty samochodu, to moim zdaniem rewelacja. Ceny przeglądów rozsądne nawet w ASO, ale z kompetencją ich mechaników już znacznie gorzej. Długo trzeba szukać solidnego serwisu Forda, ale się zdarzają ;-)
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Są dostępne zamienniki, teraz już części z używanych. Jak się lubi można samemu wszystko wymieniać. Tu nie ma elektroniki. Wszystko proste i dostępne. Zmiana żarówki w przednim kloszu to 3 minuty.
~Tomek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
miasto 6,7 trasa 5,5 wg komputera ale wg lania do baku i papierkowych wyliczeń to średnio pali 6,6litra niezależnie gdzie jadę miasto miastem a poza to nikt nie jeździ 90 po autostradzie :)
Ford Mondeo IV Kombi