Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2008-2014 (27) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Moc wystarczająca. Elastyczny i mocny, ale niestety na samym dole, na zimnym może być słaby na wyższe podjazdy. Może dlatego że przełożenia długie. Jak się chce szaleć to już trzeba kręcić wyżej, ale daje radę. Dźwięk dość głośny, terkoczący jak stare diesle. Bezawaryjny model. Nie miałem problemów z wtryskami, czy turbiną. Jedyny problem był z uszczelnieniem kopułki termostatu i dobraniem odpowiedniego. Wymieniałem chłodnicę klimatyzacji, bo...
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~jaskuł
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Silnik jak na 1.8 125KM radzi sobie z tą budą znakomicie czytając opinie że 125 kucy to mało a jak się włączy A/C to muł itp. BZDURA nawet zapakowane auto 5 osób na wakacje wyprzedzanie nie sprawia problemu dynamika super, chyba że ktoś jadąc z rodziną potrzebuje rakiety ale do normalnje jazdy wystarcza.Praca sinika cicha w porównaniu do Almery 1.5dci którą śmigałem czuje się jakbym jechał benzyniakiem
~hubertp29@interia.pl
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Powiem tak. Jest ok. Nie jest to Lamborgini diablo, ale dla mnie wystarcza. Wcześniej w focusie miałem ten sam silnik, tyle że 115KM. Także w sumie niczym mnie nie zaskoczył, poza tym, że faktycznie jest nieco mocniejszy. Przyśpiesza kiedy trzeba, jest niewielka turbodziura, ale jakoś nauczyłem się z nią żyć. Poza tym nie pali sporo, także w sumie dobry kompromis.
~bombek1982
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
1.8 125 KM jest tym zdecydowanym minimum do sprawnego poruszania się tym autem zarówno w mieście jak i na trasie. Elastyczność jest bardzo dobra nawet na 6-tym biegu, oczywiście od 1800 obr./min. Najlepsze wrażenia daje trzeci bieg. Silnik dobrze wyciszony, ale jego odgłosy przedostają się do środka auta (ale przecież to nie jest benzyna!)
~Michał
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Kultura pracy na bardzo dobrym poziomie. Jedyne co przeszkadza to olbrzymia turbodziura. Jeżeli spróbujemy ruszyć z drugiego biegu lub za wcześnie go wrzucimy to możemy napić się kawy zanim samochód zacznie przyspieszać. Trzymając na odpowiednich obrotach wyprzedzanie to przyjemność. Jak na 125KM w tak dużym samochodzie jest super.
~hubertp29
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Silnik sprawuje się nadzwyczaj dobrze. Przejechałem 250 tys. km focusem I z silnikiem 1,8 Tdci 115km i sądziłem, że ten będzie działał podobnie, w końcu to tylko 10 km więcej. Ku mojemu zaskoczeniu silnik jest wyraźniej dynamiczniejszy niż ten w focusie. Powinno być cztery z dużym plusem, ale niech tam, ford ma ode mnie 5
~Wik
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Owszem to klekot, na zimnym głośno chodzi, nie jest to też bolid F1, ale dla mnie zarówno moc, jak i kultura odpowiada. Słabe przyśpieszenie od zera, natomiast w prędkościach drogowo-autostradowych wystarczająco sprawny.
~Mat MAT
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
ocena na czwórkę tylko ze względu na dość niską kulturę pracy w przedziale 1200 - 1800 obrotów, co bywa męczące szczególnie w mieście. Później bajka. 125 km wystarcza nawet jak na to duże auto. W trasie silnik rewelacja.
~polepszak
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Obawiałem się, że będzie to za mały silnik, do tak dużego samochodu, ale pozytywnie się rozczarowałem. Autko rozpędza się przyzwoicie :-) Mankamentem jest niezawysoka kultura pracy, ale wielki plus za brak kłopotliwego filtra DPF
Ford Mondeo IV Kombi