Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2008-2014 (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Super, długa, zestopniowana 6 biegów. Zdarza mi się pomijać niektóre biegi z 3 na 5 lub z 4 na 6. Ale to na trasie. 6 bieg jest przy tym silniku raczej nadbiegiem. Trudno poniżej 80, 90 na nim cisnąć, raczej redukcja. Precyzyjna, bezproblemowa. Padła mi dwumasa, ale dopiero po 180kkm, bezproblemowo dojechałem do celu i wymieniłem. W serwisie ciągle mi mówili już przy 80kkm, że już grzechocze i trzeba wymienić. Olałem, padła 100kkm później....
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~Wik
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Mam wersję 6 biegową, do miasta w miarę, na trasach krajowych też w miarę - 6tkę poniżej 120km/h nie za bardzo jest sens "wbijać"; ani mocy, ani oszczędności. Natomiast na ekspresówkach, czy autostradach jazda na 6tym biegu to przyjemność. Na mały minus krótka 1 i 2ka, oraz słabe turbo-dziura, która czasami jest irytująca, np przez przejazd progu zwalniającego.
~jaskuł
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Podoba mi się automatyczne podwyższenie obrotów sinika ruszając z 1-ki nie wiem jak to się nazywa ale fajne.Co do dwumasy auto ma 120tys. i na razie objawów z użycia nie widać, poza delikatnym dzwonieniem podczas gaszenia sinika gdy gaszę z wciśniętym sprzęgłem dzwięku nie ma mechanik mówił że to ogólny dzwięk dwumasy zobaczymy jak będzie dalej
~spatnik
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Czasem troche za wolną wchodzą biegi, ale jestem przyzwyczajony do aut z bardziej sportową charakterystyką, ta sprawia wrażenie troche topornej ale bardzo solidnej
~morek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Skrzynia działa elastycznie, nie zacina sie, biegi wrzuca sie bez problemu. 6 biegów to idealne rozwiazanie, zwlaszcza w dluzszych trasach gdzie mozna sie rozpedzic.
~wielki d
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
2-krotna wymiana koła dwu-masowego,nadal terkotanie i stuki podczas ruszania i szarpanie. Po 14.000 km nasilenie stuków przy puszczaniu sprzęgła.Ogólnie tragedia Serwis umywa ręce.
~hubertp29
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Jest bardzo dobrze, wszystko działa tak jak działać powinno. 6 bieg to jest naprawdę dobry wynalazek. Początkowo myślałem, że jest to zbędny bajer, a tu proszę. Rewelacja.
~sławek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
biegi wchodzą bardzo dobrze, jedynka za krótka, skok lewarka wydawał mi się na za długi ale szybko się przyzwyczaiłem
~lucjusz
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Biegi wchodzą bez problemu, dobrze rozłożone przełożenia, choć bardzo krótkie dwa pierwsze biegi.
Ford Mondeo IV Kombi