Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2008-2014 (23) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek z Wroclawia
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
pogorszyło się w porównianiu z poprzednim modelem , przednia podgrzewana szyba jest teraz oszczedniejesza w druciki które ją grzeją dlatego w zimie zalega tu duż lodu i sniegu , co do wycieraczek to przymarzają ponieważ dmuchawa na prz. szybę jest niewystarczajaca wycieraczki są za nisko i się nie grzeją , dysze niby są grzane ALE przewody zamarzają wiec w zimie jest często klops trzeba się posiłować jakimiś innymi metodani . Na automacie...
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~bombek1982
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Odparowanie szyb działa bardzo szybko. Plus za ogrzewaną przednią szybę. W zimie auto bardzo długo się rozgrzewa i trzeba przejechać kilkanaście kilometrów żeby się nagrzało w środku. Klimatyzacja jest trochę za słaba, tzn. przy wyższych temperaturach na zewnątrz uzyskanie temperatury wewnątrz auta na 16st. jest niemożliwe - przyczynia się do tego spora przestrzeń wewnątrz auta.
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Klima 2 strefowa w standardzie. Doskonale to działa. Gorzej z tyłu, w mojej wersji nie było nawiewów na tułów z tyłu, tylko nogi. Ale można ustawić przednie na sufit i tak było ok z tyłu. Podgrzewana szyba przednia tez super rozwiązanie. Konstruktora zastrzeliłbym za umieszczenie filtra ppyłkowego za pedałem gazu, masakra z wymianą. Trzeba demontować pedał.
~hubertp29@interia.pl
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Bardzo pozytywnie zaskoczony. Przyznam, że w focusie mimo, że miałem klimę to jej nie używałem, bo od razu chorowałem. Masakra. A tutaj okazało się, że klima nie jest taka zła. Wentylacja super. No i genialna sprawa... czyli ogrzewanie przedniej szyby. W zimę niezastąpiona sprawa.
~Wik
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Mam wersję trend, tu już w standarcie jest klimatyzacja automatyczna dwu strefowa, która sobie dobrze radziła w upały. Ogrzewanie też jest ok, dość szybko (po ok 2km) zaczyna grzać. Nie mam ogrzewanej przedniej szyby - szkoda.
~jaskuł
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
co do A/C mogła by lepiej chłodzić mam dwustrefową i w upalne dni na maxa włączona szału nie robi w almerze gdy było +30st. na zew. w środku nie szło wytrzymać zimno jak w lodówce tu mogło by być lepiej
~Michał
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Bez zastrzeżeń. Trochę rozczarowało mnie ogrzewanie przedniej szyby, które przy trochę większym lodzie sobie za bardzo nie radzi. Natomiast klima pomaga i ogólnie jest ok.
~lucjusz
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Póki, co niewielkie doświadczenie z ogrzewaniem, ale w te kilka chłodnych dni szybko nagrzewa. Klimatyzacja szybko chłodzi. Nie ma problemu z parowaniem.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
~Mat MAT
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Doskonale dla wentylacji, ogrzewania jeszcze nie miałem możliwości wypróbować w 100%. Zima dopiero przed nami.
Ford Mondeo IV Kombi