Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Sedan

Piotrek, 12 lat temu
Silnik 2.0 Duratec 145KM 107kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW od 2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie, które może być wzorem dla innych.
Jestem bardzo zadowolony z tego autka i z czystym sumieniem mogę go polecić innym. Kolejne moje auto też będzie ze \"stajni forda\" :)
Ten silnik należy uznać jako podstawowy do tego autka, pozwala na sprawne poruszanie i zadowala się umiarkowanym apetytem na paliwo. Jest dobrze wyciszony, nieźle wchodzi na obroty. Jak na wolnossący jest bardzo elastyczny. Dobra kultura pracy.
Bardzo precyzyjna, dobrze zestrojona, biegi wchodzą bez problemów.
Jak w każdym fordzie, świetny układ jezdny, fantastyczne trzymanie się drogi połączone z bardzo dobrym komfortem jazdy. Nic dodać nic ująć!
Widoczność do przodu trochę ograniczają masywne słuki, do tyłu zaś wysoko poprowadzona szyba tylna (ale są lusterka i można spokojnie cofać :)
Wszystko na swoim miejscu, bardzo intuicyjnie, nie ma się za bardzo do czegoś przyczepić.
Bardzo sprawna klimatyzacja automatyczna, szybko można uzyskać zadaną temperaturę, ogrzewana przednia szyba bardzo przydaje się od późnej jesini do wiosny :)
Z przodu jak w każdym aucie jest sporo miejsca. Z tyłu nie powinien nikt narzekać, nawet wysocy pasażerowie przy maksymalnie odsuniętych do tyłu przednich fotelach. Na długiej trasie 4 osoby będą podróżować w naprawdę komfortowych warunkach, a i 5 za bardzo się nie namęczy.
Auto jak przystało na swoją klasę jest dobrze wyciszone, większy chałas zaczyna się pojawiać dopiero po przekroczeniu 150 km/h ale nie jest natarczywy.
Tu mnie autko baaardzo miło zaskoczyło:), po tym silniku i masie pojazdu spodziewałem się większego zużycia niż udało mi się odnotować. Pewnie wynika to też w jakiejś mierze z mojego stylu jazdy (lubię stosować zasady ecodriveing\'u)
W tej klasie uważam, zakup tego samochodu jako najlepszy kompromis pomiędzy ceną, a jakością. Zastosowane mareriały są dobrej jakości, dobrze spasowane i mimo 42000km przebiegu nic nie stuka i nie trzeszczy.
Przez 3 lata bez problemów, tylko przeglądy okresowe i lanie benzyny.
j.w. bez problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec 145KM 107kW [l/100km]