Lista ocen Ford Mondeo V Liftback 1.6 TDCi 115KM 85kW 2014-2019 (4) - Silnik

Liftback 1.6 TDCi 115KM 85kW
Obawiałem się trochę braku mocy przy tym silnik. Samochód duży i waży 1,5 t. Ale na polskie warunki dynamika w zupełności wystarczająca. Samochód sprawnie przyspiesza do prędkości 140-160 km/h pozniej jest już trochę gorzej ale biorąc pod uwagę dzisiejsze mandaty w zupełności ta moc wystarcza. Wszystko rekompensuje spalanie, na felgach 19” średnie spalanie na poziomie 5,5 litra
~emilluszczek
Liftback 1.6 TDCi 115KM 85kW
Silnik 115km 1.6 tdci daje radę. Dość szybko się nagrzewa. Do pracy mam 12km i w tym czasie zimą nabiera temperatury roboczej, o czym w mk3 można było pomarzyć. Dynamika zadowalająca, spalanie na autostradzie przy 140km/h 6,5l.
Ford Mondeo V Liftback