Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Liftback

Jardan, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo dobre tłumi dziury pomimo opon 235/45r18 Rewelacyjnie trzyma się jedni.
Układ elektryczny
Samochód mam od nowości ma 18 miesięcy i 87tys przebiegu.Wersja titanium Auto przepięknie się prezentuje oraz dobrze prowadzi i to tyle. Środek ładny z gratisowymi plamami na podsufitce od nowości. Przez lato wyszło ich więcej,chyba klej przebija. Zajefajna sprawa to przednie lampy LED (dopłata ale warto !)
silnik bez jakiś tam uwag . Mógłby troszkę mniej palić . Żle zaprojektowana mapa, nie czuć że ma 150KM Skoda oktawia z 2.0TDI 140KM pali co najmniej litr mniej i nie mam startu do niej. Średnie minimalne spalanie podałem na trasie ze Śląska nad morze w nocy i prędkości między 90 a mało kiedy 100km/h Firma co pisze nowe mapy powiedziała że jak auto będzie po gwarancji to zrobią mi z tym porządek i autko zacznie normalnie jeżdzić.
Skrzynia to jeden z elementów do których brak najmniejszych zastrzeżeń.
Jak to ford. Bardzo dobrze tłumi dziury i rewelacyjnie się trzyma drogi
Tak jak ktoś pisał . Dla ludzi za wysokich za krótkie siedziska. Siedzenie kierowcy nieźle skrzypi ,niczym łóżko podczas ruchania.
Przyzwyczaiłem się do wszystkiego jedynie co drażni to zapalniczka . Troszkę w kijowym miejscu.
Klima super ale przez zimę strasznie wolno się zagrzewa. Na szczęście mam podgrzewane fotele .
podróż w 4 dorosłe osoby to komfort.
120km/h czy 180 nie ma prawie żadnej różnicy cichutko.
Częsci np tak jak klocki do przodu to ponad 340zł w zamienniku ! TRW troszkę drogie. Spalanie tylko ładne w prospekcie . tak naprawdę to trzeba do danych doliczyć 30-40 % ! (oczywiście przy jeździe spokojnej)
W tej cenie po dużym upuście na firmę dobra cena. Ale pod względem wad w samochodzie to przepłaciłem ! Chyba lepiej było wziąć KIA przynajmniej wiedziałbym że to koreaniec.
usterki ,usterki od samego odebrania z salonu . Wyrwana uszczelka przy szybie w drzwiach tylnych. Plamy na podsufitce (prawdopodobnie klej przebija ) serwis stwierdził że muszę zapłacić 480zł netto za ściągnięcie jej i oni wtedy ewentualnie stwierdzą czy to wada fabryczna. Po załączeniu klimy sprężarka tak rzezi choćby miała się rozpaść. Klapa bagażnika tak się zamyka choćby auto było po dzwonie . Podgrzewanie przedniej szyby nie działa od nowości ! Oczywiście serwis problemu nie widzi !
Jak na razie tyle samo wyjazdów na kołach i tyle samo powrotów. Ale strach myśleć jak to będzie miało 5 lat. (10lat to tylko garażowanie na serwisie )

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 150KM 110kW [l/100km]

6,4