Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Sedan

hybryd, 6 lat temu
Silnik 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Rok produkcji 2017
Ford Mondeo V Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Plynnosc zestawu silnik - skrzynia biegow. Auto tak samo dobre w miescie, jak i dlugiej trasie. O spalaniu nie musze chyba wspominac:) Prawie zapomnialem- w wiekszosci krajow Eu mam wjazd do centrum miast za free, darmowe miejsca parkingowe, itp umilacze. Moze nie najwieksze ale naprawde mile zaskoczenie.
Inne : na sile nie bede wymyslal. usterek nie zanotowalem. moze dlatego, ze kupilem samochod po bardzo malej "przygodzie" i mysle, ze dzieki temu ustrzeglem sie czesci usterek
Zrobilem poprawke poprzedniej opinii aby lepiej sie czytalo:) Posiadam wersje z Usa Fusion/ Mondeo sedan model 2017(duzy lift) i taka tez oceniam. Samochod jest super. Przejechalem nim 15k i nadal jestem pod wrazeniem zarowno komfortu podrozy, jak i oszczednosci paliwa w stosunku do wersji PB. Duzy przeskok w porownaniu do samochodow z poczatku produkcji. Wiem, bo mialem sluzbowe mondeo i ono od samego poczatku cierpialo na mniejsze lub wieksze problemy. Tu skrzypialo, tam wibrowalo itp. W modelu 2017 tego nie ma. Naped wydaje sie byc bardzo dopracowany. Mysle, ze lifting zrobil swoje. Juz 3cie auto mam w wersji poliftingowej(rozne marki) i bazujac na poprzednikach smiem twierdzic, ze inzynierowie/projektanci naprawde udoskonalaja samochod oraz eliminuja balaczki danego modelu.
Niewysilony i pewny bezyniak 2.0, a do tego silnik elektryczny. Moze nie miazga ale mocy naprawde nie brakuje. W miescie plynnie przyspiesza, a w trasie pozwala na bezstresowe wyprzedzanie nawet z kompletem pasazerow.
Tu odejmuje gwiazdke. Nie bedzie maksa ze wzgledu na subiektywne odczucia. Mam wrazenie, ze moglo byc lepiej w sytuacji kiedy chcemy poszalec:) W codziennym uzytkowaniu skrzynia bardzo plynnie i pewnie pracuje. Zero szarpniec lub zgrzytow. Nie ma cofania na podjazdach, ladnie sie tez toczy na niskich obrotach bez dodawania gazu. Ja odejmuje gwiazdke , a dla mojej zony to najlepsza czesc samochodu:)
Super. Po pierwszej jezdzie czuc, ze lepiej niz vw czy ople z segmentu. Nie wiem czy to zasluga rozstawu osi, wywazenia czy innych czynnikow ale jest bdb. Juz moje poprzednie sluzbowe mondeo bylo w tym wzgledzie bez zastrzezen, a tu mamy kontynuacje
Dobrze przeszkloy sedan i do tego kamera cofania. Mozna przyczepic sie do stosunkowo malej szyby ale przeciez 90% sedanow ma taka przypadlosc
Banalna obsluga ale w mojej opinii wiele samochodow tak ma. Nie porywa ale tez nie ma za co odjac gwiazki:)
Tu mile zaskoczenie. NIe wiem co takiego jest w hybrydzie ale chlodzenie jest efektywniejsze niz w zwyklej benzynie (jazda testowa latem) Ogrzewanie na takim samym poziomie jak w Pb innych marek
Ogrom. nikt nie bedzie narzekal. Bagaznik mniejszy ze wzgledu na baterie ale nadal wystarczajacy
Jedna z kategorii w ktorych hybryda jest conajmniej 2x lepsza od Pb. Co tu duzo pisac - jest cicho. To nie ten poziom co wysoka polka hybrydowych lexusow ale tez nie takie pieniadze. Porownuje go do innych samochodow z klasy i nie za bardzo moge znalezc mu godnego przeciwnika. Podczas jednostajnej jazdy w hybrydowym mondeo slychac tylko szum opon ale czuje, ze to wina felernego ogumienia, ktore zostalo mi po poprzedniku. Na letnich oponach chyba szumu nie mialem... Zestaw silnik- skrzynia biegow 0 szumow
Nic sie nie zepsulo do tej pory. Tylko koszty eksploatacyjne. Rozmawialem z mechanikami w aso - podobno nie maja zadnych problemow z hybrydami. Dla spokojnej glowy zawsze robie rozeznanie przed zakupem i tym razem sprawdzalem zarowno rankingi awaryjnosci w Usa, jak i zadowolenie uzytkownikow na innych zagranicznych forach. Kupilem, wiec jak mozna sie domyslac nie bylo za wiele argumentow na nie:)
Kupilem sprowadzonego z Usa i uwazam, ze zrobilem dobry interes. Nowego bym nie kupil, bo jest po prostu za drogi. Moze z czasem beda jakies doplaty, bo to zawsze pro eko ale narazie u nas zdecydowanie za drogo. Poza tym nie ma(jeszcze) modelu po lifcie, ktory chcialem ze wzgledu na poprawki
nic
na szczescie nic:)