Lista ocen Ford Orion III 1.3 60KM 44kW 1990-1994 (20)

~rgierek@wp.pl
Sedan 1.3 60KM 44kW
Jestem bardzo zadowolony z samochodu. Bardzo mało pali, jest wygodny duży z olbrzymim pakownym i praktycznym bagażnikiem. Jest bezawaryjny (jeżdzę codzienie) po 9 latach nie ma śladów korozji. Jedynymamkament to przy przewożonych 5 osobach słabe przyśpieszenie (ale czegoż wymagać od 60km zato mało pali). Silnik nie pobiera oleju jeżdzę od początku na syntetycznym ale po 5000-7000 słychać że rozregulowywują mu się zawory i należy je ustwić...
4,1
~Jacek
Sedan 1.3 60KM 44kW
Jak się zaczął sypać "troszkę" kosztował. Dobrze wykonane, przytulne wnętrze.
~ŁUKASZ
Sedan 1.3 60KM 44kW
bardzo ekonomiczny ale dychawiczny, wbrez pozorom mało usterkowy, troche za dużo korozji ale ma już 14 lat a za taką kasę nic lepszego nie dostaniecie, POLECAM
3,6
~didzejpawel@wp.pl
Sedan 1.3 60KM 44kW
W sumie to ok jest, ma kilka wad ale idzie sie przyzwyczaić do tego. Duży minus to głośna praca silnika i rdza kolo wlewu paliwa. Reszta blach jest ok. Duży plus to małe spalanie w trasie. Oleju mi bierze mało, ostatnio dolewałem 1L 2 miesiące temu i jest jeszcze powyżej minimum, a przed dolaniem bagnet był całkowicie suchy.(jak wymienie uszczelke od pokrywy zaworów powinno być ok)
3,6
~kwiatkowski_m@o2.pl
Sedan 1.3 60KM 44kW
Auto bez wspomagania i innych "bajerów". Samochód do spokojnej jazdy. Pamiętać o przeglądach okresowych, nie żałować kasy na regularną wymianę oleju, filtrów i klocków. Może jestem za bardzo "łaskawy" w ocenie, ale to nie jest złe auto. Obecnie jest dla mnie za duży. Wolałbym coś 3 lub 5-cio drzwiowego.
~lukas_83_22
Sedan 1.3 60KM 44kW
wytarły się krzywki wałka rozrządu .wycieki oleju zniknęły po montarzu firmowych uszczelniaczy. pozatym niema problemu, choć mugłby iść trochę lepiej. (Silnik)
~pawel.ch@poczta.onet.eu
Sedan 1.3 60KM 44kW
fiat odpada przy fordzie awarie sporadyczne a i z kolizji wychodzi bez wiekszych szkud
~Dyzio
Sedan 1.3 60KM 44kW
wypadaja zarowki podswietlenia, czesto trzeba wymieniac kluczyk do drzwi, kolpaki odpadaja, za to rozrzad na kolach zebatych, pije za duzo oleju (Bezawaryjność (drobiazgi))
~luck32@o2.pl
Sedan 1.3 60KM 44kW
Super samochodzik za dobre pieniązki!!! Niedawno założone LPG, i zero problemów (pali jezdzi nawet w mrozy) Instalacja wykonana prze fachowca!! (moze dlal tego nie ma problemów) Cięzko bedzie sie z nim rozstać!!
~Robert
Sedan 1.3 60KM 44kW
za miekkie zawieszenie z tylu, przy wiekszych predkosciach jak zabuja to lepiej uwazac. (Układ jezdny)