Ocena kierowcy - Ford Orion III

qubus91, 14 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1992
Ford Orion III 1.8 D 60KM 44kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Jak kupiłem samochód to wydawało mi się że hamulce to po prostu żyletka. Kiedy obejrzał go mój mechanik, to powiedział że klocków hamulcowych już praktycznie nie ma. Byłem w szoku!
miłe, przyjemne, DUŻE i solidne auto rodzinne, w którym komfortowo można podróżować na długich dystansach.
silnik elastyczny, niezbyt dynamiczny ale za to sprawia wrażenie niezniszczalnego, pracuje doskonale nawet po przejechaniu ponad 220 tys.km
bardzo wygodnie umieszczona, jednak mam wrażenie że jest już trochę \"rozjechana\"
świetnie trzyma się drogi, zarówno w pojedynkę jak i z kompletem pasażerów, jednakże minimalne koła do tego auta to 14 calowe z oponami 175/70, gdyż mniejsze sprawiają że auto na naszych drogach czasami lubi trzeć o asfalt. Hamulce w aucie są doskonałe!
niesamowicie dobra widoczność na wszystkie strony. wielki plus za duże lusterka.
wszystko cacy, dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. wygodne fotele, strasznie twarde plastiki.
nie można powiedzieć że jest niezawodna. po latach zaczyna szwankować.
Bardzo dużo miejsca.
wyciszenie b.dobre, ale przy silniku diesla nawet najlepsze wyciszenie nie pomaga :)
W mieście spala koło 8-9 litrów zimą a w trasie przy spokojnej jeździe spalanie schodzi do około 5 litrów na 100km. przeglądu jeszcze nie robiłem więc nie wiem jaka cena, ale za to części są bardzo tanie. nawet niektóre oryginalne.
auto z 92 roku z silnikiem diesla 1.8 60km i kompletnym wyposażeniem za ok.2500zł? według mnie jest to hit rynku :)
Ford Orion III