Ocena kierowcy - Ford Probe II

Silnik 2.0 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Probe II 2.0 16V 115KM 85kW 1992-1998 - Oceń swoje auto
Ja jestem bardzo zadowolony
Kultura pracy - bajka. Na jałowym cichusieńko, w środku słyszalny dopiero po wyłączeniu nawiewu, nawet przy najcichrzym poziomie vent głośniejsza niż silnik, po utwarciu maski słychać delikatnie cykające wtryskiwacze, mechanik mówi, żeby się nie przejmować:) Brzmienie wewnątrz podczas jazdy mało sportowe, ale to dlatego bo mam nowe tłumiki od mazdy i nie ma buuuuuuuuu:), elastyczność na 4 biegu od 60 i na 5 od 80 porównywalna do mercedesa 124 200D, z tą różnicą, że tamten nie ma piątki:) Przy wyprzedzaniu w mieście zawsze redukujemy do 2 biegu, a poza miastem do 3 i po kłopocie:). Powyżej 4000 obr przyśpiesza jak przystało na porządny 2l silnik.
brak zastrzeżeń, krótka sportowa gałka ułatwia szybką zmianę, każdy bieg do przodu wchodzi bardzo dobrze, do tyłu czasem ze zgrzytem albo najpierw 1 potem, tył, ale to 10 letni samochód
Dla mnie bomba, jak założyłem dobre letnie opony to na próbę wjeżdżałem w skrzyżowania z wyokrągleniami o promieniu 12m przy 40 kmh i czekałem na pisk, nie wiem czy przez opony czy przez samochód, ale pisku nie usłyszałem, chyba, że trafiłem na pasy, nie chodzi o pieszych tylko o farbę na nawierzchni:) A w zakręt aż miło czasem szybko wjechać
Dobra, wysoki kufer więc wysoko zaczynająca się szyba tylna, trzeba uważać co leży z tyłu
Brak zastrzerzeń, radio bezpośrednio nad gałką zmiany biegów - bardzo wygodne
Szyby szybko parują i szybko odparowują, ogrzewanie zimą parzy w ręce, latem przy klimie lodowato:) ale klima ręczna, więc albo mamy za zimno albo za ciepło, siedzenia skórzane bez wentylacji i ogrzewania, zimą za zimne, latem za gorące. Ale za to czarna, skóra, czarne boczki, czarne chodniki, czarna podsufitka, dla mnie bomba:)
Jak na auto o długości większej niż Volvo V40 Passata B4, szerokości większej niż mercedes 124 beznadziejna podróż dla 4 osób, dla kierowcy przestrzeń wspaniała z każdej strony, siedzi się wygodniej niż w 124, ja mam 195cm i we 2 osoby siedzenie mam na maksa do tyłu, wtedy za mną zostaje jakieś 5 cm na nogi, więc jeśli wsiada ktoś za mnie to wszyscy mamy niewygodnie, ale lepiej jechać niż iść z buta więc 5 osób też się zmieści w tym samochodzie, ale na wakacje 2 optymalnie:) Bagażnik przerażająco duży, każdy kto widzi pierwszy raz dziwi się, że tak ogromny, ale to dzięki długości ponad 4,58 i braku miejsca na nogi na tylnej kanapie:) Dostęp do bagażnika beznadziejny, bo bardzo wysoka tylna ściana.
U mnie cicho do 160 km/h, potem słychać powietrze, po złożeniu świateł niestety nie cichnie:) Przy 120 cisza absolutna, jak przystało na współczesny samochód klasy średniej. Trzeszczą plastiki, skóra ocierająca się o plastiki, tylna półka
9 l w mieście przy spokojnej jeździe kiedy inaczej się nie da lub nie ma sensu (70 - 5 bieg) i przy ostrzejszym ruszeniu jak się da lub jak się chce, w trasie 7,5 l przy 160 km/h i wyprzedzaniu na jedniojezdniowej drodze na 3 i 4 biegu do 6000 obr:) Moim zdaniem OK
Z takim wyglądem moim zdaniem nie ma u nas drugiego samochodu za takie pieniądze
Do tej pory zawsze dojechałem do celu. Brak psujących się drobiazgów utrudniających życie.
U mnie brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,8