Ocena kierowcy - Ford Probe II

Silnik 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 1994
Ford Probe II 2.5 V6 24V 163KM 120kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie ma prawa korodować! Super zabezpieczony...xD
Silnik : Trzeba dbać o silniczek, a potem słyszymy płacz i remont kosztujacy parę tysiaczków ^^
Zawieszenie : Tutaj to tylko nasze drogi, ale to tyczy się każdego samochodu ^^
Inne : Małe szczegóły, niby nie tak ważne jednak są udręką, jak i we wnętrzu tak w silniku typu uszczelki pod pokrywą zaworów ^^
Co ja mam jeszcze napisać jak wszystko napisałem? Po prostu samochód dla doświadczonego kierowcy, którego nie będzie nosiła fantazja i tym samym autko pożyje xD
Czy jest na coś narzekać? W V6 najważniejszy jest moment obrotowy i nie musimy tasować biegami aby ominąć jakąś Calibre xD Wysoko ustawiony moment jednak uniemożliwia nam błyskawiczne wyprzedzenie, należy liczyć się z redukcjami ale nie tak jak w 2.0 ^^ Kulturą pracy, mocą i elastycznością potrafi zagiąć większość autek za grube pieniądze ^^
Perfekcyjna! Biegi wchodzą bez przeszkód, lekko i z gracją, wytrzymała i precyzyjna. Jednak jest to Mazda więc co może się zepsuć? Wymiana oleju w skrzyni na bardzo dobrej jakości zapewni jej długowieczność i prędzej to my się rozsypiemy xD
Słynie z przyczepności do asfaltu, lecz przydaje się sportowe zawieszenie, przy większych prędkościach i ostrym wchodzeniu w zakręty unosi tył co może kogoś wprawić w palpitację serca, jednak nadal się klei nawierzchni! Wspomaganie chodzi lekko i precyzyjnie, można doskonale wyczuć samochód i przekonać się że tylko w niepoważnych rękach zawiedzie ^^
Lepiej niż w Calibrze, jestem przyzwyczajony do braku widoczności z tyłu, nie przeszkadza mi to jednak. Maska przednia doskonale widoczna, jednak wolałbym widzieć tylko śpiochy (lampy przednie) xD
Schowków może i nie ma zbyt wielu, no ale czy kupujemy samochód po to abyśmy mogli dać gdzieś nasze graty? Od tego mamy pojemny bagażnik w schowek od strony pasażera ^^
Stop zaparowanym szybom! Nie ma na to miejsca, wentylacja działa doskonale i nie ma co narzekać xD
Z tyłu owszem nie ma zbyt wiele miejsca, ale jak chcemy przestrzeni dla rodziny kupujemy kombi a nie autko z zacięciem sportowym ^^ Kierowca i pasażer z przodu cieszą się dość dobrą przestrzenią dla nóg, dla mnie idealnie xD
Zatrzymaliśmy się, kumpel chciał się przejechać, wsiadł do samochodu i gdyby nie spojrzał na obrotomierz próbowałby zapalić samochód xD Na zewnątrz ciiisza, ale Probasek znany jest z tego że hałasuje rozrząd, w środku całkowita cisza przy standardowym wydechu ^^
Dla oszczędnych Tico w gazem ^^ V6 swoje spalić musi i nawet się przekonałem że w trybie mieszanym ciężko jest osiągnąć poziom 10 litrów lecz jest to wykonalne ale tylko przy oszczędnej jeździe, miasta nie testuje bo w takowym nie mieszkam ale na trasie jest w porządku, są samochodziki oszczędniejsze lecz tutaj się to nie liczy ^^ Co to średnich jeśli chodzi o spalanie podaję wyniki realne, jednak są one względne ^^
Ponadczasowe, kultowe, mieszaniec: Japończyk we wnętrzu, Amerykanin z zewnątrz, wart każdej ceny xD
Drobiazgi muszą się psuć, choć są bardzo denerwujące i nawet taki drobiazg może nas wyeliminować z dalszej jazdy, nie świadczy to jednak o awaryjności samochodu, bo odpowiednio użytkowany o obdarzony miłością odwdzięczy nam się długą bezawaryjna pracą xD
Tak jak wyżej, regularne wymiany płynów i filtrów, olejek tylko syntetyk z wysokiej półki, żadne Lotosy czy podobne badziewia, ja zalałem Efl Excellium który wycisza pracę rozrządu, działa! Warte odnotowania, silniczek posiadamy całkowicie bezkolizyjny i mechanik nie będzie miał przyjemności remontować naszej V6 po zerwaniu paska xD

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 24V 163KM 120kW [l/100km]

12,0