Ocena kierowcy - Ford Probe II

Tomciu, 12 lat temu
Silnik 2.5 V6 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 1994
Ford Probe II 2.5 V6 24V 163KM 120kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność i niskie spalanie. Niech ktoś powie coś złego o tym...
Zawieszenie : tuleje wahacza i łączniki.
Przeniesienie napędu : Przeguby - mocniejszy silnik i przeguby leca:)
Uwielbiam ten samochód
Silnik dość niezawodny (w ciągu dwóch lat użytkowania nie wymieniłem nic oprócz paska rozrządu) choć mocą nie powala. Ale należy go pochwalić za elastyczność i oszczędność. Spala mi średnio 11-12litrów ale ma instalację LPG więc i 15litrów nie robi tragedii. Wole 2,5 LPG niż 1,9TDI:)
Niby wszystko ok ale brakuje jeszcze jednego biegu. Jadąc 120km/h ma dość duże obroty.
Fajnie trzyma sie drogi no i jest twarde. Lubie tak zestrojone zawieszenie. Jeżeli chodzi o awaryjność to pare rzeczy już wymieniłem np. przeguby:)
Niczym nie odstaje od zwykłego samochodu. Przez to, że siedzi się dość nisko, przeszkadzają mi lusterka innych samochodów jadących z przodu bo ograniczają widoczność podczas wyprzedzania:)
Nie ma na co narzekac. Nie ma uchwytów na napoje:) ale to informacja istotna tylko dla niektórych.
W zimie ciepło i bardzo szybko czujesz sie komfortowo, w lato przy działającej klimie czujesz sie jak w zamrazalce:)
Dwie osoby mają bardzo dużo miejsca, cztery już troche gorzej. Osoby na tylnej kanapie troche narzekaja ale jak chca ze mna jechac to niech nie marudza:)
Mogłoby być lepiej.
Pali niewiele jak na 2,5 i to mnie cieszy. Ale spalanie jest spowodowane tym, ze silnik nie jest zbyt mocny. Kultura pracy silnika pozwala na jazde od 50km/h do max na ostatnim biegu co jest genialne jezeli nie chcesz szalec w danym momencie. Ceny czesci nie sa juz problemem, poniewaz jest duzo zamiennikow od mazdy oraz mnostwo czesci uzywanych.
Bardzo tanie samochody, świetnie sie nimi jezdzi i ich wyglad. Rewelacja.
Chyba z drobiazgów nic jeszcze sie nie zepsuło. Może oprócz przycisku od awaryjnych który ktoś połamał ale to nie jest wada wszystkich modeli:)
Zawieszenie mogłoby być wytrzymalsze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 24V 163KM 120kW [l/100km]

11,6