Lista ocen Ford Puma I (77) - Silnik

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gustik
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Auto mam juz od prawie 2 lat,Swietna praca silnika i dobre umieszczony srodek cięzkosci.wymieniałem całkowicie zawiszenie ale tylko dlatego ze utwardzałem i obnizałem pumcie i stwierdziłem ze zrobie zawieszenie na igiełke. moze i troche gnija błotniki przez namakające materiałowe nadkola ale autko godne uwagi, sciąga spojzenia i sprawia ze jazda jest przyjemnością, osobiscie jechałem ponad 220 (niewiem ile dokłądnie bo skonczyły mi cie cyferki...
~michael.sz@wp.pl
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
125 KM na 1100 kilogramów daje swoje 8,8kg na 1 KM (dla przykładu fiat punto z masą 1200 kilo i 55 KM to 21kg na 1 KM). Elastyczność i zrywność wystarczająca. Na trasie człowiek nie boi się wyprzedać :) Kultura pracy całkiem fajna. Jedyny minus to mocno \"wyciągnięty\" silnik (stosunkowo duża moc do pojemności) przez Forda (przy współpracy z Yamahą),a przez to ciężki do chipowania. Pozostaje tylko Turbo ;)
~Czołg
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Silnik jest bardzo cichy. Słychać go dopiero powyżej 3500 obrotów, czyli wtedy, gdy rzeczywiście zależy nam na przyśpieszeniu. W granicach 4500-5500 obrotów dźwięk silnika również nie przeszkadza - brzmienie jest przyjemnie sportowe. A propos dźwięku...w granicach 2-2,5 tys obrotów silnik klekocze czasem jak rasowy Diesel, zwłaszcza zimą. Elastyczność ok. W mieście udaje mi się jeździć niemal wyłącznie na 4 i 5.
~Anonim
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Przyśpiesznie Rewelacja, Spalnie do 7 litrów, poprzednio jeździłem Corsa GSI 125 KM spalanie dochodziło do 10 l/100km. Powyżej 140 km/h robi się głośno ale to kwestia przyzwyczajenia pokochałem ten odgłos, czasami nawet wyłączam radio aby posłuchać odgłosu silnika
~JBJ
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Jak dla mnie silnik rewelacja - 125KM do takiego małego autka całkowicie wystarcza, niska awaryjnośc i niezłe osiągi i niski apetyt na paliwo - jak to niektórzy żartują - jeden z bardziej udanych silników Forda ponieważ nie konstuował go Ford... tylko Yamaha :D
~street
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Długo szukałem odpowiedniego kota:)zwłaszcza przy tak różnie skrajnych opiniach.Jednak wydaje mi się że wiele zależy od roku i miejsca produkcji(jakość wykonania).Ponadto mój jest po lekkim tuningu(czyt. poprawkach).Mam go juz prawie 3 lata i naprawde jestem zdowolony.
~Lj.Thomas jr.
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Super osiagi,bardzo dobre przyspieszenie i dzwiek powyzej 3500 obrotow.Czlowiek czuje sie jak w sportowym aucie a wszystko to za nieduze pieniadzie.Spalanie przyzwoite :-).Na dlugiej trasie 130-140km/h troche zaczyna meczyc ,ale i tyk jest pozytywnie
~FULL WYPAS
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Chodzi znakomicie. Znakomite przyspieszenie ok 8s porównywalne osiągi do bmw 3 z 2.5l silnikiem i peugeota 3.0. Po co przpłacac??? BMW z silnikiem 1.8 czy calibry 2.0 łyka bez zadyszki :) 0 wyzwanie to samo tyczy sie BMW Z3 1.9 hihihih
~marcelinho
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Silnik ma niesamowitego kopa. Nawet na 5 biegu zbiera się pięknie do wyprzedzania :) Na obwodnicy zamknąłem bez większych problemów ( nie z górki !) licznik czyli 220km/h :)
~outhot@gmail.com
Coupe 1.4 16V 90KM 66kW
Silnik naprawde jest dobrze zrobiony,po 90 tys nic sie z nim nie dzieje, zadnych usterek i oby tak dalej:) Co do osiagow to daje rade, jednak przy wlaczeniu klimy troche zamula...