Ocena kierowcy - Ford Ranger V Podwójna kabina

Dawid S., 8 lat temu
Silnik 2.2 Duratorq TDCI 150KM 110kW
Rok produkcji 2012
Ford Ranger V Podwójna kabina 2.2 Duratorq TDCI 150KM 110kW od 2012 - Oceń swoje auto
Inne : Łatwość manewrowania i przyjemność z jazdy.
Silnik : Uszczelka pod silnikiem
Silnik : Wysadzony intercooler
Silnik : Turbina
Ogólnie autem jeździ się przyjemnie, cieszy oko, przestronne wnętrze, schowki, trochę słaba klima i po 100tyś km trzeszczące plastiki jak auto zimne - wszystko fajnie gdyby nie silnik...
Przez okres gwarancji i 100 tyś km było rewelacyjnie, niestety po przekroczeniu magicznego progu zaczęła się gehenna : - wysadziło od środka intercooler (ok 115Kkm) - uszczelka pod głowicą - ( przy ok 120Kkm) - pompa wysokiego ciśnienia ( 135 Kkm) - rozbieg silnika ( najprawdopodobniej padła "tylko" turbina gdyż udało mi się go zdusić - przy 139Kkm) Dodam że auto nie jest dobijane czy żyłowane (mam średnie spalanie poniżej 9l/100), w 95% swojego użytkowania jeździ w trasach powyżej 50km ... więc dla turbiny i silnika prawie idealne warunki.
Generalnie nie można narzekać , cały czas coś cieknie z niej ale tak miał od nowości.. więc co przegląd sprawdzam czy jest wszystko OK.
Prawdziwe 4x4 nie jakieś tam SUVowskie badziewie - po asfalcie na czterech łapach nie pojeździsz :) ale w błocie daje sobie rady.
Bardzo dobre pole widzenia - troszkę za szerokie słupki jak dla mnie, doskonała widoczność z kabiny.
Wszystko tam gdzie być powinno, oprócz przycisku do zmiany wyświetlacza w komputerze - ale to już wina mojej wersji.
Zwykła klimatyzacja nie radzi sobie podczas dużych upałów, winą chyba jest duża powierzchnia szyb (efekt szklarni).
Dużo miejsca jak i z przodu tak i z tyłu.
Mogło by być lepiej, duże auto, duże opory powietrza i niestety to słychać w kabinie.
Gdyby nie problemy z awaryjnością silnika ( co generuje astronomiczne sumy) to było b.dobrze.
Po czterech latach mogę wystawić co najwyżej przeciętnie.
Czujnik wycieraczek i podgrzewanie przedniej szyby - szybę mam już czwartą ( nierównomierne rozgrzewanie i nie mówię tu o jakiś drobnych różnicach - Ford wymieniał bez gadania).
Patrz sekcja silnik

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Duratorq TDCI 150KM 110kW [l/100km]