Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Hatchback

kajtek33@o2.pl, 20 lat temu
Silnik 2.0 i 100KM 74kW
Rok produkcji 1986
Ford Scorpio I Hatchback 2.0 i 100KM 74kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Myślę że to auto w porównaniu do aut rocznika 1986 wypada doskonale pod każdym względem. Nie uwierzę że ktoś ma auto 17 letnie i nic do niego nie dołorzył lub że nic mu się nie zepsuło. Chyba że nim nie jeździ ! Pod jednym względem niektóre auta są lepsze - mianowicie: mają lepszą odporność na korozję , ale tych aut jest bardzo mało! Podsumowując mogę śmiało powiedzieć, że Ford Scorpio jest autem bardzo dobrym za małe pieniądze. Przekonałem się na własnym aucie którym już jeżdżę ponad trzy lata, a kupiłem go gdy miał 14 lat
Blokuje się gaz, przeważnie na zimnym silniku nikt nie może usunąć tej usterki
Chociaż jest duży przebieg, to spisuje się doskonale
Nie dawno zaczęła mi drgać kierownica podczas hamowania. Usunąłem wszystkie luzy, wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe, wymieniłem opony, koła wyważyłem - drga dalej
Bez większych uwag
Zbyt głośno słychać dmuchawę - poza tym OK
Myślę że nikt nie zaprzeczy ,że miejsca w tym aucie jest bardzo dużo z tyłu jak i z przodu
W tym roczniku tak cicho nie jest jak np. w Fokusie z 2003r. ale nie jest najgorzej
Mam w aucie założoną instalację gazową. Gazu pali w trasie 9,5-10,5 l/100 km, natomiast w mieście w 13 litrach się mieści. Wszystko zależy od wagi nogi która wciska pedał przyśpieszenia
TANIE A DOBRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do tej pory musiałem zmienić zamki drzwi i stacyjkę reszta bez wad
Wyje most napędowy, korozja progów i tylnich błotników po za tym większych usterek nie miałem
Ford Scorpio I Hatchback