Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Hatchback

Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Ford Scorpio I Hatchback 2.0 i 115KM 85kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Kiepskie zabezpieczenie korozyjne
Układ elektryczny : Skrzynki bezpiecznikow potrafia zasniedziec, ale to i tak nie to, co w poliftowych.
Bardzo wygodny, dynamiczny samochod i z jedynym slusznym napedem. Jezeli zadbany egzemplarz, to zdecydowanie polecam.
Silnik 2.0. Baardzo elastyczny. Nie mam stracha jak wyprzedzam tiry na trasie. :-) Zagazowany, wiec sie jezdzi praktycznie za grosze, mimo wszystko iz odpalany jest na beni. Spalanie 9 l trasa, ok 13 l miasto.
Haczy 1 bieg i wsteczny, ale to zapewne kwestia regulacji. Bardzo elastyczna piatka.
Bardzo komfortowy, ale i niestraszne jest pokonywanie lukow drogi przy wyzszych predkosciach.
Doskonala, nawet jak sie ma przyciemnione tylne szyby. Jedyne, do czego musialem sie przyzwyczaic, to oddalajace prawe lusterko wsteczne.
Bez zastrzezen, wszystko pod reka.
Ogrzewanie bez zastrzezen. Ogrzewana przednia szyba, jak dla mnie wynalazek na miare ABSu. :-) Brak klimy, ale dla mnie to atut, bo nie ma sie co psuc. Dwie rzeczy sa drazniace. Glosno dzialajacy nawiew na trojce i brak filtra kabinowego, wiec srodek jest non stop zakurzony.
Jeden z niewielu samochodow, w ktorym wygodniej jest z tylu niz z przodu. Tutaj lepiej byc wozonym niz wozic.
Nie mam zastrzezen. Jedynie mocniej slychac ped powietrza przy wyzszych predkosciach.
Zuzycie paliwa na akceptowalnym poziomie. Czesci tylko eksploatacyjne. Jedyne problemy z instalacja LPG. Co najwazniejsze bardzo spada kwota zestawu startowego, poniewaz rozrzad jest na lancuszku.
Zadbany egzemplarz mozna kupic za ok 3 tys. Pomimo iz nie jest to najnowszy samochod i na litere F, to zdecydowanie polecam!
Obecnie do wymiany mam swiece i kable WN. Z opinii wielu uzytkownikow tego modelu slyszalem, ze nalezy stosowac oryginalne czesci, a tu juz nie jest tak wesolo, bo w ASO kable kosztuja 320 pln za komplet. Na szczescie sa sklepy internetowe, gdzie mozna trafic troche taniej. Musze sprawdzic EBJ (elektrozawor biegu jalowego), zapewne jest do przeczyszczenia, bo troche faluja mi obroty.
Nigdy mi nie stanal w trasie. Mam nadzieje, ze tak zostanie. :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

10,6