Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Hatchback

thomas, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Ford Scorpio I Hatchback 2.0 i 115KM 85kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Ogólnie jest dobrze i bardzo lubię to auto. Przez 2 lata tylko raz nie pojechałem, ale sam byłem sobie winien bo wiedziałem że mam słaby aku ale nie chciało mi sie wymieniać. No i przyszło -17 i po zawodach. Ale teraz było - 26 i odpalał bez problemu. Niestety auto ma już 15 lat i korozja zaczyna robić swoje. Oczywiście, być może miałem szczęście kupując dość dobrze utrzymane auto, czego i innym życzę...
Profilaktycznie po zakupie zmieniłem łańcuch rozrządu+napinacz, uszczelniacze zaworów i świece, co 10.000 zmiana oleju (Mobil 1 mineralny) i przez 2 lata silnik mnie nie obchodzi :-) 2.0 trochę mułowaty jak na 1,5 tony (11,2 do 100), ale na paliwie 98 trochę lepiej Podobno najlepsza niezawodność właśnie 2,0 DOHC EFI
Czasami 1 cieżko wchodzi, zwłaszcza na zimnym silniku i mrozie. Elestyczność może być, na 2 i 3 ma dostatecznego kopa przy wyprzedzaniu
Jeździ jak po szynach :-))) Strasznie twardy i czuć każdą dziurę, ale na zakrętach nie żałujesz.
Jak sobie dobrze ustawisz lusterka ...
Bardzo duża skrytka. Wszystko pod ręką. Wygodne fotele. Podłokietnik. Jedziesz jakbyś siedział w fotelu przed telewizorem.
Nie wiem jak u innych, ale u mnie w zimie dość mocno skrapla się para wodna na pokrywie bagażnika, jak jest powyżej 0 to potem skapuje do środka i jest mokro, trzeba często otwierać i wycierać klapę. Ogrzewanie bez zarzutu.
Z tyłu więcej miejsca niż w Mercu 124, zresztą z przodu nie gorzej. Bagażnik trochę za mały jak na takie duże auto (chyba 480l) ale cztery zimówki przy wymianie (15´´) się mieszczą.
Fabrycznie chyba dobrze, już nie pamietam, bo od roku coś tłumiki puszczaja i nie chce mi się naprawić, więc mam trochę głośno. ;-)
Jak na 2.0 całkiem dobrze. Jeżdząc non-stop w mieście w lecie pali autentycznie 10l/100.
W tej cenie nie kupisz lepszego auta.
Drobiazgi niestety ciągle się psują, nie działa: - centralock bagażnika - paliwomierz - kontrolki dzrzwi - klamka kierowcy sie urwała (jak przymarzły dzwi i kierowca za mocno pociagnął) - czujnik poziomu płynu w spryskiwaczu - zaczyna nawalać serwo wolnych obrotów i silnik ma okresy że przygasa. To wszystko czeka na wiosnę, tylko nie wiem którą, hahaha. Ogólnie problemy z elektryką Zepsuł sie też czujnik włączający wentylator chłodnicy, niestety przynajmniej w moim plastiki się telepią i ciągle coś trzeszczy podczas jazdy po dziurach co jest wkurzajace.
Z poważniejszych awarii tylko wymiana przednich tarcz, bo już ze starości popekały lamelki i telepało na kierownicy przy hamowaniu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

10,9