Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Hatchback

Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1988
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Scorpio I Hatchback 2.0 i 115KM 85kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
po 9 latach intensywnej eksploatacji zmieniłem za namową rodziny na Focusa z 2001r. i żałuję! myślę o zmianie z powrotem na scorpio z ostatniego wydania, mam nadzieję, że będzie równie niezawodny
przy tym przebiegu bez remontu bierze olej(1 litr na 1000 km), kupiłem go to miał 147000 km.
sprawdzam stan oleju raz na 60000 km, Ford nie lubi zmian oleju, ewentualnie uzupełnić,
225-60-15 nie czułem specjalnie dziur i kolein, zakręty jak po szynach
mimo szerokich słupków dobra, ze względu na wielkość cofanie najlepiej opanować na lusterka, przez 9 lat nauczyłem się co do cm
myślę, że ciągle prezentuje się okazale
posiada ogrzewaną dodatkową przednią szybę, klima z szybami atermicznymi ok.(upały nie straszne), szyby podczas deszczu nie parują
jak w autobusie
przy tym przebiegu dyferencjał sobie mruczy, silnik ok.
spalanie przy spokojnej jeździe całkiem niezłe jak na te gabaryty i szerokie lacze Pb95 cykl mieszany 10,5 l /100km. LPG cykl mieszany 12 l / 100km.,trasa 9,5 l /100km.(spokojnie do 115km/h) ceny części zamiennych (motorcraft) przystępne
limuzyna za niewielką kasę
pojawiły się 4 kąble korozji(19lat) ze względu na wiek wymieniałem żarówki podświetlające zegary i przełączniki opuszczania szyb, padł termometr wewn/zewn.,godz, data, czas przejazdu działa
dyfer jęczy jak w półroczny poldku, sprężyny tylne wymienić na wzmocnione, nigdy nie byłem holowany ani nie stanąłem gdzieś w trasie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

11,0