Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Hatchback

Madd, 19 lat temu
Silnik 2.9 i 145KM 107kW
Rok produkcji 1992
Ford Scorpio I Hatchback 2.9 i 145KM 107kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Więc myślę że za takie pieniące nie dostaniemy lepszej limuzyny od takzwanej skorupki więc jak kupujemy taki wozik to później nie narzekajmy na spalanie o na prawde za tą kase jest to super wóz!
Posiadam taki samochód od niedawna, myśle że silnik jak na taką budę i masę jest nieco mały ale 2,9 V6 posiada niesamowite przyspieszenie, osiagi też nie są złe na trasie max 220 i praktycznie nie rzucało nim na boki trzymał się nie źle drogi.
Co do skrzyni nie jest tak tragicznie ja posiadam automat, trochę rwie przy wysprzeglaniu z 4-3 po za tym to nie narzekam.
Samochód zkanomicie trzyma się drogi, zawieszenie jak na taki samochód niest nieco na miekkie przy predkości 120 - 160 km/h samochód spisuje się na droce idealnie !
Zalerzy jak dla kogo, lecz ten samochód nie jest az tak przejzysty w sumie nie ma sie co dziwic to kawał wielkiej maszyny !
Heh śmiać mi się chce jak ktoś pisze że mu spala nawet 30 litrów! W życiu gura i to gura 20 w mieście i na trasie przy prędkości ok 200 km/h miałem już 3 takie samochody i żaden mi nie spalił nawet 25 l !!! jednak samochód w ekspleatacji nie należy do najtańszych przy przeciętnych pedkościach poza miastem weźmie od 9 - 12 l w miście od 13,5 - 17 l.
scorpio został głównie skonstrułowany po to by był jak najkomfortowniejszym wozem powinien przynoscić właścicielowi wygodę podczas jazdy i tak jest. Auto posiada rewelacyjna wentylacje 2 systemową ( w rocznikach 1992-93 ) klimatyzacja pochłania nawet o 2-3 l. paliwa więcej ! ale cuz za wygodę trzeba płacić !
Nawet nie ma o czym gadać, auto w środku jest olbrzymie, posiada bardzo wygodne fotele oraz ogromną tylnią kanapę !
Myślę że wyciszenie jest przecietne przy wiekszych prędkościach słychać w sumie tylko szum opon i wiatr myśle że powinno się troche czuć wśrodku te 150 KM !!
Tak jak mówiłem zużycie jest dosyć duże ale nie najgorsze, miałem kiedyś peugota 605 z 3 litrowym silnikiem on mi w miście spalał 3 - 5 litrów więcej paliwa a w sumie podiadał tylko 27 KM więcej.
Idealnie, wprost proporcjonalnie ;)
Auto posiada tylko jedna wade w wrocznikach do 92 automaty jedza troche olej no i jest troche przecieków a po za tym to takie pierdoły jak np. przełaczniki i żarówki no i podgrz. siedzen szybko pada...
Po za tym że musiałem wymienić tylni wachacz ( pękł ) to nic wiekszego mnie nie spodkało ( jak dotychczas) mam nadzieje że mnie nie spotka ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.9 i 145KM 107kW [l/100km]

12,1