Ocena kierowcy - Ford Scorpio I Kombi

marcin t, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 120KM 88kW
Rok produkcji 1992
Ford Scorpio I Kombi 2.0 i 120KM 88kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Zużycie paliwa. Komfort jazdy. Nieporównywalny z np Passatem, którym to polactwo się zachwyca. Zresztą znajomek właściciel paska kiedys przejechał się moją skorupoą, potem sprzedał paska :)))
Karoseria : nadkola i progi rdzewieją, po jakimś czasie niezbędna wymiana/naprawa
Zawieszenie : niestety w naszych warunkach zawieszenie szybko ulega zużyciu, wymiany wahaczy i łączników średnio po 40tys km, może łącznik wzmocniony poprawiłby trochę sytuację, ale ja wolę oryginał
Mnie się bardzo dobrze jeździ tym autem. Pewnie mogłoby być lepiej. Przywiozłem toto sobie z zachodu bo u nas nie można było kupić kombi.
Mógłby być trochę cichszy, ale może przesadzam? :)
dobre zestrojenie z parametrami silnika, dzięki temu mogę wrzucić 5 już przy 50 i tak się bujać aż do... 230, tyle jechałem moim autkiem autobaną Hanower-Kolonia prawie non stop
Świetnie trzyma się drogi, warunek- brak luzów!
Słupki trochę za grube, ale pewnie znowu się czepiam, bo wcześniej miałem auto , w którym praktycznie słupków było brak
może być
Dla mnie bardzo dobra, dmuchawa nawet na najwyższych obrotach nie hałasuje tak jak w innych autach np lagunie II
Tu jest extra!! Może dlatego że mam kombi :))
Mogłoby być lepiej, hałasuje glasdach, poza tym ok
Dla mnie rewelacja! Jeżdżę tylko na benzynie.
nic dodać.
Nie psuje się specjalnie, ot od czasu do czasu żarówka, ostatnio pękła mi pokrywa plastikowa rozrządu.
Nie miałem poważniejszych problemów, jedynie wymiana pompy w zbiorniku po zaciągnięciu uszlachetnionej benzyny na stacji flota, wylałem ze zbiornika prawie 6 litrów wody, pompa była do wywalenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 120KM 88kW [l/100km]

9,7