Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Kombi

ckmot@onet.eu, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
Ford Scorpio II Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niezwykle komfortowe zawieszenie - bardzo miękkie i komfortowe, a zarazem auto świetnie trzyma się podłoża nawet przy prędkościach rzędu 180 km/h (testowałem na autostradzie w Niemczech)
Układ elektryczny : Uszkodzenie wiązki głównej - standart w tych Fordach Scorpio MK3
Przeniesienie napędu : Zjechane sprzęgło
Silnik : Sniedziejąca ze starości skrzynka bezpiecznków - standart w Fordach Scorpio MK3
Moim zdaniem świetny samochód - niezwykle komfortowy, z bardzo bogatym wyposażeniem - stosunkowo ekonomiczny (gdy się go nie depcze) - silnik 2.0i 8V niezwykle trwały - rozrząd na łańcuch. Jest to samochód niezwykle pakowny (mam kombi). Bardzo dobre światła soczewkowe. Ze starości potrafi w Fordach nawalać elektryka - jak się to raz porządnie zrobi - nie będzie problemów.
Bardzo cichy i elastyczny silnik. Nie jest to rakieta, ale bardzo wytrzymały i stosunkowo mało pali jak na ten rocznik i wagę samochodu
bardzo przyjemna skrzynia biegów - jedynka trochę za krótka, ale za to trzeba przyznać, że na piątce ma odejście.
Układ jezdny fenomenalny - super limuzyna, miękko, przyjemnie - super trzyma się na zakrętach - bardzo komfortowy
Widoczność super - do tego duża szyba z tyłu w kombi
Wszystko pod ręką - bardzo wygodnie oraz ze smakiem. Ładne wykończenie i plastiki.
Nic nie paruje (nawet szyby boczne z tyłu w kombi), bardzo dobre grzanie w zimie - szybko się nagrzewa. Bardzo przyjemna klimatyzacja, a do tego elektryczny szyberdach
Jest to najwygodniejszy samochód jakim jeździłem - nawet na maksymalnie odsuniętych siedzeniach przednich z tyłu jest bardzo komfortowo i nie dotykam kolanami przednich foteli (mam 190 cm wzrostu)
Świetne wyciszenie - nawet przy dużych prędkościach - zaczyna szumieć od 150 km/h
Zużycie paliwa bardzo dobre - w mieście (Warszawa) około 12 litrów LPG, a w trasie około 8/9 - zależy czy ma się ciężką nogę. Części stosunkowo drogie, ale są dostępne - przez Allegro wychodzi znośnie.
Niezwykle komfortowy samochód, z fantastycznym wyposażeniem, za bardzo niewielkie pieniądze. Stosunkowo ekonomiczny (przynajmniej mój egzemplarz - gaz sekwencyjny BRC)
Drobiazgów prawie nie było - tylko kilka poważniejszych napraw.
Gdy go kupiłem od poprzedniego właściciela musiałem sporo włożyć, aby stał się niezawodny - teraz już nie narzekam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

10,6