Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Kombi

guuzman, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
Ford Scorpio II Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
mówią (ford g**** wort )nie zgadzam się z tym, auto wart pieniążków, a są one niezbyt duże jakie trzeba przeznaczyć na takie auto, polecam wszystkim zainteresowanym.
bez zarzutów, chociaż ja posiadam jednostkę 8-zaworową. Nie jest to silnik do tak dużego auta, ale ktoś doceni spokojną jazdę (do 140km) napewno spokojnie wystaczy, praca równa, stabilna, jeszcze mnie nie zawiódł, polecam wymianę świec co 50-60 tys. a będzie ok, silnik dość elastyczny
dobrze sobie radzi, czy zimna, czy jest rozgrzana, płynnie wchodzą biegi, bez usterek, przełożenia dobrze zsynchronizowne,nie trzeba często ją "machać"
mnie się podoba, ci co jeżdżą audi dla nich może być za miękki, dobrze radzi sobie z nierównościami, układ nie pływa po drodze, stabilnie i prosto jedzie do celu, przy spotkaniu z koleiną dobrze sobie radzi, nietety na naszych drogach trudno wszystkie ominąć
widoczność b.dobra
wszystko w jak należytym porządku, z zamkniętymi oczyma użytkownik natrafi na przełączniki, wszystko o.k.
ja ma wersję z ręczną klimatyzacją, ale nie narzekam, wentylatory na maxa trochę głośne, ale jadąc autem kilkanaście godzin w upale, to człowiekowi wszystko przeszkadza, grunt, że działa w lato miło i chłodno, w zimie ciepło, szybko się nagrzewa, przy -10 st normalnie da się jechać już po ok.4 minutach o.k.
przestrzeni to mu nie brakuje, dużo miejsca, ja mam kombi także wiele potrafi, z przodu z tyłu miejsca ogromnie dużo, nawet osobom powyżej 185cm nie stanowi problemu, śmiało cztery osoby jadą bez przemęczenia. b.dobry na wypady w góry, pomieścic można baaardzo duuużo.Ostatnio wiozłem teściową, żonę i kochankę ze wszelkimi ich tobołami na wypoczynek, nie wyobrażacie sobie co te kobiety potrafiły zabrać ze sobą, wszystko się zmieściło a co najważniejsze! - nie pozabijały się po drodze :)
jest naprawdę super wyciszone, powyżej 130 trochę hałasuję, ale jak już sie rozpędzi to tylko szum wiatru, na światłach czasem się łapałem czy silnik wogóle pracuje, kabina pasazerska dobrze wytłumiona. jeżdżę z zamkniętymi oknami, jak otworzę to fajowo słychać pomruk silnika i szum opon (zimowych). bajer :)
jest dobrze, przy tak dużym aucie naprawdę nie jest źle, najlepiej nadaje się na trasy wtedy naprawdę można zejść ze spalaniem poniżej 9l, obciażony po brzegi czy nie pali tyle samo, przeglądy przy tym roczniku nie istnieją, człowiek sam musi wyczuć co i jak, naprawdę jeśli ktoś zadba będzie sie nim długo cieszył, części proponuje wstawiać oryginalne- nie wspomnę, że to gwarancja jakośći i trwałośći, no właśnie coś za coś, za nieduże pieniążki samochód z klasą
j.w.
brak zastrzeżeń