Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Sedan

Tommi, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Ford Scorpio II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : w tym aucie można sie zakochać...może nie od razu ale wszystkie kolejne auta porównywałem do scorpio.Ten samochód jest piekny i wyjątkowy, silnik nawet 2.0 16v jest dynamiczny i oszczędny w porównaniu z innymi o takich samych pojemnościach, nigdy nie bałem sie nim wyprzedzać ani manewrować ale to femme fatale...powtórze tu słowa innego użytkownika, nie dajcie sie zwieść niską ceną zakupu ponieważ naprawy tego auta w najblizszym czasie wyrównają cene solidnej limuzyny innej marki.mozliwe że bmw wyszło by drożej ale ford okazał sie wieczną udręką... zrobiłem jedno wysiadło drugie i tak bez końca...już nie mogłem.. wysiadało po kolei wszystko przy przebiegu 260tyś możliwe że poprzedni właściciel dbał o auto jak o swoje zęby a nie wyglądało to dobrze, kupiłem samochód za 4500 wsadziłem drugie 5tyś a i tak nie był idealny...studnia bez dna... sprzedałem za 3800 i przerwałem klątwe wieloryba.Mimo wszystko dobrze wspominam bo nawet po przejechaniu 400km w jednym kawałku nie czułem się ani troche zmęczony, wręcz przeciwnie, tym autem mógłbym przejechać nawet 1000km w jednym kawałku prowadzenie tego samochodu to prawdziwa przyjemność której nie chce sie przerywać.
Układ elektryczny : tandeta
niesamowity samochód jeśli chodzi o komfort i przyjemność z jazdy, nawet bardzo ekonomiczny jeśli ma instalacje gazową, jakby nie był tak awaryjny nie zamieniłbym na inny
silnik wystarczający dobrze wchodzi na obroty, czuje sie pewnie podczas wyprzedzania
czasem zgrzyta, żeby swobodnie wszedł bieg musi zejść z obrotów na mój gust troche krótkie 2 pierwsze przełożenia dopiero na trójce zaczyna ciągnąć
niesamowity komfort rodem z mercedesa ten samochód poprostu płynie po drodzie nie czuje sie dziur ani nierówności nie jechałem wygodniejszym autem
wystarczający, auto wielkie z małymi szybami ale jak dla mnie nie było problemu
wszystko na swoim miejscu, samochód nawet bez znaczka ghia jest świetnie wyposażony
jest dobrze w miare szybko sie nagrzewa, jeśli rezystor dmuchawy jeszcze nie nawalił :)
bardzo dużo miejsca i z przodu i z tyłu, duży bagażnik
wystarczająco dobrze wyciszony tylko na wysokich obrotach troche słychać silnik, samo tłumienie dźwięku nierówności na wysokim poziomie
jeśli zagazowany jest bardzo ekonomiczny jak na swoje gabaryty,jeśli jeździ sie bez szaleństw
za te pieniążki nie ma lepszego auta, jest komfortowy ponadczasowy i świetnie wyposażony nawet bez znaczka ghia
wysiada kompletnie wszystko od detali po poważne usterki elektryki...osprzęt silnika i ogólnie podzespołów to tandeta
nie było na tyle poważnej usterki która by unieruchomiła forda.ale drobne usterki tandetnego osprzętu rodem z chin lub katastroficznych rozwiązań rodem z włoch to tragedia, kumulacja tego wszystkiego to zszarpane nerwy i portfel

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

11,5