Lista ocen Ford Sierra II Hatchback (97) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
Jeśli chodzi o spalanie to na LPG przy mieszanej codziennej jeździe po mieście wychodzi mi około 50 zł na tydzień. Jak dla mnie jest ok. Na benzynie trudno mi powiedzieć ponieważ jeżdżę prawie cały czas tylko na gazie, ale tak na oko to pewnie wychodziło by mi 80-100 zł na tydzień. Ceny napraw nie są raczej wysokie. Na pewno wychodzi taniej niż przy naprawach np. Alfy Romeo 75 lub starszej BMW \"trójki\" z podobnych roczników jak Sierra....
~Patryk - horizon@vp.pl
Hatchback 1.8 TD 75KM 55kW
Niskie spalanie, tanie i dostępne części i względna trwałość mechaniki. Jak się dba o ten samochód i zna się podstawowe zasady użytkowania to trudno o większe problemy. Jedynym kłopotem jest dość skomplikowany rozrząd (2 paski, 2 rolki i 2 napinacze). Co jakiś czas trzeba to wymienić i kupić sobie tzw święty spokój za ok. 300 zł + robocizna.
~Łukasz Gdańsk
Hatchback 1.8 87KM 64kW
przy "deptaniu" potrfi spalic nawet 13 ale jedno jest pewne ze ten silnik bez remontu i po przebiegu 360000 calkiem latwo mknie do przodu -zamyka prawie budzik 210km/h to on spok0ojnie jedzie.najlepiej jak siedza jeszcze 3 osoby to lepiej tzryma sie drogi.wiemy doskonale ze sierra nie zlynie z twardego sportowego zawieszenia.DAJE RADE!!!
~mikado
Hatchback 2.0 i 120KM 88kW
Zużycie paliwa w mieście 12,5l/100km.Na trasie przy równomiernej jeżdzie 7,2l/100km.Oryginalne części drogie i nie zawsze dostępne.Zamienniki zdecydowanie tańsze ,ale mniej trwałe.Napraw poważnych nie robiłem więc trudno mi coś o ich cenach powiedzieć.Moja ocena za ekonomiczność to 4.
~Jędrzej Pawlaczyk
Hatchback 1.8 87KM 64kW
Miasto - 9l Trasa - 7-8l Wszystko zależy od stule jazdy. Chyba najtańsze części i ich montaż. Ostatnio wymieniałe (wsumie jak dotąd jedyna rzecz) belke tylnego zawieszenia (nie z mojej winy), koszt wyniósł 200PLN (100PLN - używana belka i tyle samo montaż - niech ktoś "zrobi" jakiegoś "Włocha" za tyle.)
~Nixon4u
Hatchback 2.0 i 16V 115KM 85kW
Jak na taki silnik i samochód to jest ok Przy silniku 1,6 spalanie PB 95 - 6 l/trasa Przy silniku 2,0 spalanie PB 95 - 8l /trasa ten sam silnik spalanie LPG - 12l /trasa DOHC silnik 2,0 spalanie PB 95 -10l/miasto ten sam silnik spalanie LPG - 14l /miasto Trasa -15%
~volvo340@poczta.fm
Hatchback 1.6 i 80KM 59kW
Utrzymanie auta bardzo tanie, dostępność tanich części bardzo duża.auto jest bezawaryjne przy odrobinie dbałosci,szkoda ze nie ma gazu,w trasie pali mało 7l,ale w miescie jak na tą pojemnosc to dużo ale silnik ma co ciągnąc
~Pawel
Hatchback 2.0 i 101KM 74kW
Jezeli chodzi o spalanie to zalezy od gazu jakiego zaleje. A roznica jest kolosalna 8 a 11 /100km. Ceny czesci sa smiesznie tanie. Powiedzial bym ze drozsze sa do poloneza. Autkiem zrobilem w tym miesiacu 3500km. I zero problemow.
~art73
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
Jeżeli ktoś pisze że sierra 2.0 DOHC pali dużo to proponuje pojeżdzić OMEGĄ 2,0 16V ECOTEC ale to ECO to tylko fikcja. jeżdże normalnie i wg. mnie 8,0 w mieście to rewelacja. Poważnie pisze za 20 pln przejeżdzam 70 km

Usterki Ford Sierra II

Ford Sierra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Artur Bielawski (Biały), art_biel@poczta.onet.pl
Hatchback 2.8 i XR 4x4 150KM 110kW
No cóż pojemność robi swoje i paliwko leci 15l maksymalnie,12l przeciętnie (mam trochę za ciężkie buty), minimalnie 8l.Ekonomicznie poprawi się gdy założę gaz.Naprawy blacharskie tak jak zwykłe Sierrki,troszkę droższa mechanika.
Ford Sierra II Hatchback