Lista ocen Ford Sierra II Hatchback (79) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patryk - horizon@vp.pl
Hatchback 1.8 TD 75KM 55kW
Eksploatuję go maksymalnie i nigdy mnie nie zawiódł. W tydzień po zakupie zrobiłem taką trasę: Bielsko Biała - Olsztyn i z powrotem, z ogromnym ciśnieniem czasowym. 1000 km zrobionych z pedałem gazu tylko w dwóch pozycjach. Przyjechałem z Olsztyna w 5 godzin(!!!). Rozpędzałem się wielokrotnie do 170km/h, nagle zwalniałem by znaleźć moment na wyprzedzenie TIRa, i znów pełen "but". Miała być zabójcza trasa, a tu nic. Niby spalił ok 9...
~rsenda@wp.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Most - rozsypaly sie satelity 200pln poloska na przegubie 50 pln lozyska okolo 80 pln Tlumiki wymiana bez dwururki 200 pln Lozysko grodziowe okolo 15pln Rozwalony gaznik koszt 150 Polamana kierownica :) ( Trzeba sie posilowac bez wspomagania :( ) koszt 30 pln Rozrzad wymiana okolo 200 No i wkoncu tloki do wymiany wypalone dziury. Chociaz raczej samochod do wymiany bo blok tez w kiepskim stanie. W tej chwili zmienilem na vw passat b4...
~bobas
Hatchback 2.0 i 120KM 88kW
no tak i doszlismy do najwazniejszego.mosialem wymienic silnik.walnela uszczelka i pekla glowica.probowalismy to naprawic ale wszystkie glowice DOHC przysylali nam tez popekane.prawdopodobnie pekaja calkowicie w trakcie odkrecenia.wiec wymienilem na ta sama jadnostke z forda skorpio. kosztowalo to zaledwie 750 zl i jezdzdze dalej. w tej chwili silnik spisuje sie swietnie .
~Artur Bielawski (Biały), art_biel@poczta.onet.pl
Hatchback 2.8 i XR 4x4 150KM 110kW
Odpukać na razie poza kornikami (rdza) żadnych poważnych usterek nie zaobserwowałem. Wymieniłem parę elementów, ale tylko dlatego, że uznałem, że przyszedł na to czas (przeguby, przednie wahacze, reflektory).Silnik jak marzenie (spręż 9.0-fabrycznie 9.2,jak zmienie olej na gęstszy powinien być taki).
~paul661
Hatchback 1.8 TD 75KM 55kW
Niestety kupiłem ten samochód od kogoś kto nie bardzo o niego dbał i wydmuchało mi uszczelkę spod głowicy (mechanik stwierdził, że to dlatego iż nie fachowo była dokręcona głowica). Poza tym wymieniany był simmering przedni, teraz do wymiany jest tylni.
~Jakub Kociński
Hatchback 1.6 75KM 55kW
No troszkę tego było: Wachacze; demontaź i czyszczenie zbiornika paliwa ( syf blokował przepływ i się dusiła ) dziury w tłumiku, cieknąca pompa wodna, przepuszczająca pompa hamulcowa, zepsute sprzęgło wiskozowe od wiatraka chłodzenia
~MAKICE
Hatchback 2.0 i 120KM 88kW
Mało przejechałem aby sie wypowiadac bo dpopiero 65000 km i nic prócz gum na satbilizatorze nie wymieniałem. To słaby punkt, no może pecha miałem bo jeszcze czujnik ABS wysiadł ale to nie bez przyczyny.
~Łukasz Gdańsk
Hatchback 1.8 87KM 64kW
termosprzedlo wentylatora,termostat no i co jakis czas linka sprzegla(7-8 miesiecy).jedyne co gnije w nim to brzegi drzwi a tak podloge mam zdrowa jak nic.jest idealnie zakonserwowana (fabrycznie!!!)
~maryba
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
jak kupiłem to naprawiłem pare rzeczy po poprzednim właścicielu niedbaluchu, ale teraz jest OK, i nie mam co naprawiać, a poważną usterką była wymiana maglownicy za 300 zł
~p
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
Poważne usterki w tym aucie nie występują. Jak odpali to dojedzie. Sprzęgło można zmienić mając do dyspozycji parę pustaków i parę kluczy.
Ford Sierra II Hatchback