Lista ocen Ford Sierra II Hatchback (99) - Silnik

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nixon4u
Hatchback 2.0 i 16V 115KM 85kW
To jest juz 3 silnik jaki mam okazje używać w Sierrach. Pierwszym byl 1,6 OHC na gaźniku Webera, zaraz po nim mialem 2,0 także na Weberze no a teraz 2,0 DOHC LPG. Jestem w trakcie wykonywania tuningu tego silnika i jak na razie nie mam juz katalizatorow a w ich miejscu znjduje sie stumiennica łuskowa. dolot powietrza oparty jest na stożku do silnikow 2,9 i rurze 80. Silnik chodzi jak zloto zarówno na benzynie jak i LPG. Szykuje sie do nabycia...
~p
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
Silnik DOHC często padają czujniki termowentylatorów, co prowadzi do przegrania i uszkodzenia uszczelki pod głowicą bo te silniki są na to bardzo wrażliwe. Często odkręca się zaworek na pompie oleju i kontrolka gaśnie po 20 sek, ale naprawa jest dość prosta. Silnik może nie jest zbyt ekonomiczny w mieście ale za to w trasie nawet przy prędkości 160 km/h nie spali więcej jak 11 litrów. LPG znosi bardzo dobrze wystarczy najprostsza instalacja...
~mikado
Hatchback 2.0 i 120KM 88kW
Silnik 2DOHC 2l to niewątpliwie dobra jednostka napędowa z tamtych lat i bardzo dobrze sprawdza się w tym samochodzie.Lubi nieco wyższe obroty ,ma 120 KM i pozwala na jazdę bez strach ,że kogoś nie wyprzedzimy lub ,że się nie zmieścimy.Egzemplarz samochodu w dobrym stanie technicznym ,ten silnik, jest zdolny rozpędzić do około 200km/h.Oprócz tego dobre przyspieszenie.Moja ocena ogólna silnika to 5.
~volvo340@poczta.fm
Hatchback 1.6 i 80KM 59kW
tanie czesci np;pasek i filtry itp,prosta budowa silnika,odpadaą regulacje[elektroniczny zapłon,hydraliczna kasacja luzu,wtrysk mono,aut napinacz sprzęgła]silnik mało dynamiczny z powodu wagi auta i wielkosci,tylko do spokojnej jazdy w innym wypadku dużo pali a i tak nie jedzie o wiele szybciej,elastycznosc dosc dobra ale waga auta go jednak hamuje,2-litrowa wersja jest lepsza a niewiele wiecej pali
~misiek
Hatchback 1.8 TD 75KM 55kW
Odpala za pierwszym razem chociaż ma pewnie duży przebieg (w fordach starszych generacji licznik kilometrów wskazuje tylko do 99999), dość dobrze wyciszony we wnętrzu, spala pomiędzy 5,2 w lacie na trasie do 7,3 w zimie tylko na krótkich trasach. nie jest zbyt szybki ani zrywny, choć pod tym względem o niebo lepszy od 2,3 diesla. No i jest bardzo niezawodny
~NeegerNH
Hatchback 1.8 TD 75KM 55kW
niewielkie zużycie paliwa nawet jak mu się przyciska w mieście tak około 8,0 l,no ale mocy za dużo też nie ma, drobne wycieki, gdzieś mi ucieka płyn z układu chłodzenia dość sporo bo około 1 l na 7 dni, pozatym OK, na zime muszą być nowe świece żarowe bo z odpalaniem ciężko (muszą działać 3 świece-inaczej życze powodzenia przy zimnym silniku)
~Jaras
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
Kiedy kupiłem sierre w 96 roku silnik chodził idealnie, kiedliszek pełen wody postawiony na masce nawet nie drgał, śmigała nawe ponad 200km/h. super auto, niestety rozstałem się z nim w 2004 roku, przesiadłem sie na focusa I 1.6 16v. - w porównaniu : muł, bez przyspieszenia, mało miejsca.
~jerzybednarz@wp.pl
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Mam to auto już 13 lat,kupiłem od Niemca pierwszego właściciela w 1995 z przebiegiem 98 tyś.Dzisiaj mam 242 tyś.jestem bardzo zadowolony,jeżdżę nim i po mieście i na wczasy z rodziną i spisuje się super. Auto jest w wersji GT z silnikiem 2,0 DOHC
~Patryk - horizon@vp.pl
Hatchback 1.8 TD 75KM 55kW
Od 3 biegu wzwyż mozna zapomnieć że to diesel. Względnie dobra elastyczność. Przyjemne wyprzedzanie przy dużych prędkościach i do tego możliwość rozwinięcia 180 km/h przy jedynie 75-konnym silniku i dość ciężkiej gablocie. Jest nieźle.
~Daniel
Hatchback 2.0 i 125KM 92kW
Jeśli kupować Sierre to tylko z 2.0. Silnik jest dosyć trwały, dynamiczny, elastyczny, w miarę ekonomiczny i nie zawodny, oczywiście jeżeli jest odpowiednio traktowany i zadbany. Części nie mają cen z kosmosu.
Ford Sierra II Hatchback