Lista ocen Ford Sierra II Sedan (134) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz
Sedan 1.8 TD 75KM 55kW
Koszty jazdy tym samochodem są wręcz śmeszne. Przy dość zużytym silniku, niestety nie mam pojęcia ile kilometrów miał [*] zrobione, gdyz za mojej kadencji licznik się przekręcił a liczy tylko do 100 000km. Osobiście obstawiał bym przebieg na 500-700kkm. Brak jakichkolwiek remontów. A przy dobrej robie (nie mowie o tej z orlenu, bo tej potrafił zjeść i 8l/100km) nie było możliwości spalić nim więcej jak 6l/100km. Naprawde świetny i elastyczny...
~AdamQwert
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Silnik 2.0i 120km, a spalanie benzyny poniżej 8 litrów w trasie (przy normalnej jeździe do max 90km/h). Jednak jak się przyciśnie w zime, latając bokiem, to spalanie potrafi wynieść 18 litrów, ale za uśmiech na twarzy warto płacić. Co do napraw - nie wiliczajac elementów, które zużywają sie w czasie eksploatacji, to jedynie raz tłok mi pękł, oraz dwa zawory musiałem wymienić. Jak na przebieg 300k km - żadnych awarii, nigdy nie stanęła w...
~Adam
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Przy takim silniku jak 2.0 DOHC średnie spalanie na poziomie 8 litrów jest moim zdaniem swietnym wynikiem. Silnika nie trzeba wysoko kręcic aby jechał tak jak w przypadku japońców, jeździ się naprawde znakomicie, Sierra wazy 1115kg i przy silniku 120 konnym daje to mniej wiecej 1kg/1km ! jest to swietny wynik, dlatego Ford Sierra z silnikiem 2.0 DOHC jest zrywniejszy od niektórych aut z silnikami o wiele bardziej mocnymi. Np. VW Passat b6 z...
~Azbest
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Największa niespodzianka. 2 litry pojemności ale nie wielka masa własna sprawiają że to auto pali mniej niż niejedna nowa konstrukcja, bo nie wierze że np nowa jetta 1.4 TSI 122km pali w mieście mniej niż 8-9 l/100km, a właśnie tyle średnio paliła mi sierra, na trasie przy 90-100km/h potrafiłem zejść do 6-6,5 l/100km. Obecnie posiadam volvo v70 2.5 144km i przy delikatnym obchodzeniu się z gazem nie mogę zejść poniżej 12 l/100km
~sadychor
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
Nie oszukujmy się-2.0 na miasto oznacza wydatki. Spalanie LPG wynosi od 13 do 16 l/100 km w mieście, a nawet 18 l w zimie przy słabej jakość zatankowanego paliwa. Poza miastem udało mi się zejść do 9 l LPG/100 km (prędkość 60 km/h), przy dynamicznej jeździe, z respektowaniem przepisów oczywiście:), trudno przekroczyć 11-12 l LPG/100 km
~Pxxx
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Silnik dzięki temu że posiada tylko 8 zaworów na dwóch wałkach rozrządu, maksymalny moment obrotowy ma już przy 3 tysiącach obrotów, przez co wcale nie trzeba go mocno kręcić aby porządnie przyśpieszał, przy spokojniej jeździe wystarcza zakres od 1000-1500obr a i tak ma zapas mocy. Świetny silnik świetne auto.
~MrCinu
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Spalanie średnio-wysokie dlatego mógłby palić mniej. Teraz jest LPG, więc problem zniknął. Natomiast jeśli chodzi o ceny części to są śmiesznie tanie... Uszczelniacz zaworu w głowicy jest tańszy od lepszych chipsów w markecie ;) Spalanie LPG to 11-10 miasto, 8-9 średnio, trasa do 8. Plus również za łańcuch rozrządu.
~vader5
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Ceny części zamiennych nie są wysokie(praktycznie takie same jak OPEL,VW,-jeżdziłem)Gorzej ze spalaniem-jeżdże na LPG i w mieście spala 12l,na trasie 10l(przy prędkościach 120-140km/h)minimalnej niewiem wolniej nie jeżdże bo się nie da-auto naprawde szybkie,daje sobie rade ze 170KM BMW 2,5l 6 garów-próbowałem przez 100 km
~rokoski rokoski@wp.pl
Sedan 1.6 71KM 52kW
Duze auto, spalanie ok 9 l gazu LPG(zima 10l) Benzyna ok 7-8 l caly rok. Spalanie rosnie mocno jezeli auto jest obciazone - mowa o silniku 1.6 (Wiem ze 1,8i oraz 2,0 bez zarzutu) Auto jest malo awaryje jezeli chodzi o powozna rzeczy. Duperele trzymaja sie calkiem dobrze jak na eksploatacje i wiek.

Usterki Ford Sierra II

Ford Sierra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~piter24
Sedan 2.0 i 116KM 85kW
No co chodzi o zuzycie paliwa hmmm no to juz sa schody w miescie 11l/100km na trasie tak kolo 7.5l/100km (no zalezy od predkosci) ,czesci sa smiesznie tanie ,a tak wogole to ja moja scierka zrobilem 75000km w ciagu 1.5 roku i nic sie nie zepsulo oprocz normalnych wymian oleju i klockow to nic :P
Ford Sierra II Sedan